Kampus SGH

Odwiedź nas

Do kampusu SGH należy kilkanaście obiektów zlokalizowanych na Mokotowie w obrębie ulic: Batorego, Puławskiej, Madalińskiego i alei Niepodległości. Nasz główny budynek zlokalizowany jest przy al. Niepodległości 162 przy wyjściu ze stacji metra Pole Mokotowskie w pobliżu parku o tej samej nazwie. Zatrzymują się tutaj tramwaje linii 4, 17, 33 i autobusy 119, 167, 168, 174, 200.


Biblioteka

Biblioteka SGH istnieje od 1930 r., jest obecnie największą biblioteką ekonomiczną w Polsce. Posiada w swoich zbiorach ok. 1 mln woluminów książek i czasopism. Biblioteka udostępnia ponad 700 tytułów polskich i zagranicznych czasopism bieżących oraz około 10 tysięcy tytułów czasopism, z pełnymi tekstami, w komputerowych bazach danych.


Krótka historia kampusu i opisy budynków

Kampus SGH został wpisany na listę zabytków zarówno ze względu na unikalne walory architektoniczne budynków, jak i założenia urbanistyczne. 

W pierwszej wersji kampus został zaprojektowany przez Jana Witkiewicza-Koszczyca jako duże założenie pałacowe z dwoma kordegardami i placem publicznym od frontu, a ogrodem wewnętrznym pomiędzy budynkami.


Sportowa SGH

Baza sportowa SGH obejmuje siłownię oraz dwie sale gimnastyczne mieszczące się w budynku głównym oraz salę gimnastyczną w budynku W przy ul. Wiśniowej.

Na tyłach budynku głównego umiejscowiliśmy plenerową siłownię – ławki skośne, drabinki i drążki czekają na entuzjastów aktywności na powietrzu.


Sklep SGH

Prowadzimy sprzedaż materiałów promocyjnych z logo SGH (ubrania, materiały piśmiennicze, gadżety) oraz książek wydawanych przez Oficynę Wydawniczą SGH, która proponuje publikacje z zakresu szeroko rozumianej ekonomii, w tym ekonometrii, nauk matematycznych, zarządzania, marketingu, finansów i bankowości czy statystyki, a także nauk humanizujących, jak filozofia, socjologia, prawo i stosunki międzynarodowe. Zapraszamy!


Przyjaźni naturze

Ogrody Rektorskie

W zrewitalizowanych Ogrodach Rektorskich na tyłach budynków G i A można spędzić chwilę wśród zieleni, na świeżym powietrzu, a także odpocząć lub pouczyć się, korzystając z ławek, w tym z ławeczki-pomnika Augusta Zielińskiego, założyciela naszej uczelni, huśtawek, a w okresie letnim również z leżaków.

Pasieka Pszczoła Główna Handlowa

Założona latem 2018 roku pasieka Pszczoła Główna Handlowa, umiejscowiona na dachu Biblioteki, wspiera miejski ekosystem i produkuje smaczny miód. Opiekunami pasieki SGH są państwo Joanna i Mariusz Korpusowie.

Czujnik jakości powietrza

Jakość powietrza sprawdzimy dzięki zainstalowanemu na tyłach budynku głównego czujnikowi do pomiaru stężenia pyłów i gazów w powietrzu. Wystarczy wejść na stronę AIRLY, na której są bieżące odczyty z naszego kampusu.

Inne działania proekologiczne

Na terenie kampusu zawieszonych jest kilkadziesiąt budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, przeprowadziliśmy kompleksową akcję pielęgnacji ponad 400 drzew, jak również nowe nasadzenia dębów, przygotowanie łąki kwietnej dla naszych pszczół, instalację kompostownika oraz zbiorników na wodę deszczową.


System rowerów miejskich SGH dla pracowników i wiaty rowerowe

Sieć rowerowa to ważna inwestycja, która łączy w sobie troskę o środowisko i zdrowie z ułatwieniami w realizacji codziennych zadań na uczelni. System rowerów miejskich SGH obejmuje 20 oznakowanych pojazdów służących do przemieszczania się między budynkami kampusu. Dzięki współpracy z firmą Acro pracownicy mogą też nieodpłatnie korzystać z publicznych rowerów tej sieci dostępnych w całej Warszawie. Dojazdom rowerem do pracy sprzyja postawiony na kampusie zadaszony parking na jednoślady, a także stojaki rowerowe przy każdym budynku uczelni. Wiaty rowerowe znajdują się między budynkiem głównym a biblioteką, tuż za głównym wjazdem na teren uczelni.

Rowery miejskie SGH

Stacje ładowania aut elektrycznych

Przed budynkiem głównym SGH oraz na parkingu wewnętrznym dostępne są dwie stacje ładowania aut elektrycznych i wybranych samochodów hybrydowych, łącznie cztery stanowiska do dyspozycji studentów, doktorantów, pracowników, absolwentów, jak i wszystkich innych użytkowników takich aut. Ładowarki wyposażone są w łącza typu 2, tzw. Mennekes. Moc wynosi do 22 kW. Punkt ładowania charakteryzuje się wartością prądu znamionowego do 32A i napięcia w przedziale 230/400V. Pełne ładowanie zajmuje od 2 do 5 godzin. Cena za 1 kWh wynosi 1,09 zł. Dodatkowo wprowadzono specjalną, preferencyjną stawkę 0,99 zł dla wspólnoty akademickiej SGH: studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów, którzy rejestrując się w aplikacji, użyją adresu e-mail w domenie SGH oraz zgłoszą chęć objęcia programem poprzez wysłanie wiadomości na adres: parkingi@sgh.waw.pl.

stacja ładowania aut elektrycznych przed budynkiem głównym SGH

Punkty gastronomiczne i dystrybutory wody

Kantyny

W podziemiach budynku G znajduje się Kantyna SGH Hades. Oprócz tradycyjnego miejsca z ofertą żywieniową dostępna jest tam także strefa studenta z aneksem kuchennym umożliwiającym samodzielne przygotowanie i podgrzanie przyniesionego posiłku. W kantynie można również kupić kawę z automatu Starbucks.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.30–18.00.

Bistro Jajko znajduje się na parterze w budynku G.

Godziny otwarcia:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–19.00,
 • w sobotę w godzinach 8.00–18.00,
 • w niedzielę w godzinach 8.00–17.00.

W budynku A na I piętrze działa Kantyna SGH, w której posiłki przygotowywane są na miejscu przez spółkę SGH Serwis.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.30–16.30.

W budynku C na parterze działa Kantyna SGH Break Cafe.

Godziny otwarcia:

 • od poniedziałku do czwartku w godzinach 7.30–16.30,
 • w piątek i sobotę w godzinach 7.30–19.00,
 • w niedzielę w godzinach 7.30–16.30.

Automaty vendingowe

W budynkach uczelni są dostępne automaty vendingowe z przekąskami, kawą i chłodnymi napojami:

 • budynek A – 3 sztuki,
 • budynek B – 3 sztuki,
 • budynek G – 9 sztuk,
 • budynek C – 3 sztuki,
 • budynek M – 1 sztuka,
 • budynek W – 2 sztuki,
 • Dom Studenta nr 1 „Sabinki” – 1 sztuka.

Dystrybutory wody

Nie trzeba zaopatrywać się we własną wodę przed przyjściem na zajęcia.

Na terenie naszego kampusu zamontowane są źródełka dostarczające czystą i przebadaną wodę pitną. Dystrybutory znajdują się na terenie:  

 • budynku głównego (parter, w pobliżu dziekanatu studium licencjackiego),  
 • biblioteki (parter, wejście od strony parkingu),
 • budynku C (parter, naprzeciwko wejścia).

A to wszystko dzięki współpracy SGH z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. i Urzędem m.st. Warszawy.

W trosce o środowisko, zachęcamy do korzystania z własnych butelek/kubków, a także bezpośredniego picia z urządzenia.


Gabinet lekarski

Punkt medyczny oferuje na miejscu doraźną, bezpłatną pomoc studentom, doktorantom i pracownikom. Mieści się w budynku G na parterze (obok portierni), pokój 7a.

Kontakt: 22 564 99 99.


Pokój dla matki z dzieckiem

Pomieszczenie mieści się w budynku G, na pierwszym piętrze. Znajduje się w nim przewijak dla niemowląt, mikrofalówka do podgrzewania mleka, fotel uszak i mały stolik. Klucz do pokoju znajduje się w portierni.

pokój dla matki z dzieckiem

Drukowanie, kopiowanie i skanowanie – Centralny Wydruk

Na korytarzach budynków uczelni rozmieszczone są urządzenia wielofunkcyjne CW, które pozwalają na drukowanie, kopiowanie i skanowanie. W przypadku studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych wymagane jest wcześniejsze zasilenie konta, które umożliwi drukowanie i kopiowanie, natomiast skanowanie jest bezpłatne.

Lokalizacja urządzeń wraz z opisem znajduje się na poniższych mapach budynków:


Kancelaria Główna

Kancelaria Główna zajmuje się obsługą interesantów w zakresie otrzymywania i wysyłki korespondencji oraz rejestracją dokumentacji wpływającej do SGH. Kancelaria znajduje się w budynku głównym, na parterze, pokój 58.

Godziny pracy:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–17.00 – w trakcie roku akademickiego,
 • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00 – w okresie wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych.

e-mail: kancelaria@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 9570, 564 9571,  564 9587
fax: +48 22 849 5312


WiFi na terenie kampusu

Na terenie SGH można korzystać z sieci bezprzewodowej WiFi. Jest ona dostępna we wszystkich budynkach w przestrzeniach ogólnodostępnych. Dostęp bezprzewodowy WiFi na terenie kampusu SGH obejmuje sieci dostępowe: EDUROAM oraz SGH_WIFI_SMS.


Dostosowanie budynków dla osób z niepełnosprawnościami

W SGH jest wiele rozwiązań i urządzeń ułatwiających przemieszczanie się i uczestnictwo w zajęciach osobom z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji są windy, platformy i podjazdy. Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie także ułatwiają edukację. Uczelnia stale jednak dąży, by być w pełni otwartą i dostępną dla osób ze szczególnymi potrzebami. Od 2021 roku realizuje projekt „Inkluzywna SGH – bez barier w dostępie do edukacji (inSGH)”, którego celem jest zwiększenie dostępności naszej uczelni dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

Biuro do spraw Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami,
pokój 304, budynek główny
tel.: +48 22 564 94 63
tel. kom. 508 651 241
e-mail: bon@sgh.waw.pl  


Bank i bankomaty

Na parterze w budynku G znajduje się oddział Banku Pekao S.A., czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30–17.00.

Na terenie budynku G dostępne są również dwa bankomaty Pekao S.A. , jeden przy portierni, drugi przy wejściu do budynku.