Kampus SGH

Odwiedź nas

Do kampusu SGH należy kilkanaście obiektów zlokalizowanych na Mokotowie w obrębie ulic: Batorego, Puławskiej, Madalińskiego i alei Niepodległości. Nasz główny budynek zlokalizowany jest przy al. Niepodległości 162 przy wyjściu ze stacji metra Pole Mokotowskie w pobliżu parku o tej samej nazwie. Zatrzymują się tutaj tramwaje linii 4, 17, 33 i autobusy 119, 167, 168, 174, 200.


Biblioteka

Biblioteka SGH istnieje od 1930 r., jest obecnie największą biblioteką ekonomiczną w Polsce. Posiada w swoich zbiorach ok. 1 mln woluminów książek i czasopism. Biblioteka udostępnia ponad 700 tytułów polskich i zagranicznych czasopism bieżących oraz około 10 tysięcy tytułów czasopism, z pełnymi tekstami, w komputerowych bazach danych.


Krótka historia kampusu i opisy budynków

Kampus SGH został wpisany na listę zabytków zarówno ze względu na unikalne walory architektoniczne budynków, jak i założenia urbanistyczne. 

W pierwszej wersji kampus został zaprojektowany przez Jana Witkiewicza-Koszczyca jako duże założenie pałacowe z dwoma kordegardami i placem publicznym od frontu, a ogrodem wewnętrznym pomiędzy budynkami.


Sportowa SGH

Baza sportowa SGH obejmuje siłownię oraz dwie sale gimnastyczne mieszczące się w budynku głównym oraz salę gimnastyczną w budynku W przy ul. Wiśniowej.

Na tyłach budynku głównego umiejscowiliśmy plenerową siłownię – ławki skośne, drabinki i drążki czekają na entuzjastów aktywności na powietrzu.


Sklep SGH

Prowadzimy sprzedaż materiałów promocyjnych z logo SGH (ubrania, materiały piśmiennicze, gadżety) oraz książek wydawanych przez Oficynę Wydawniczą SGH, która proponuje publikacje z zakresu szeroko rozumianej ekonomii, w tym ekonometrii, nauk matematycznych, zarządzania, marketingu, finansów i bankowości czy statystyki, a także nauk humanizujących, jak filozofia, socjologia, prawo i stosunki międzynarodowe. Zapraszamy!


Przyjaźni naturze

Ogrody Rektorskie

W zrewitalizowanych Ogrodach Rektorskich na tyłach budynków G i A można spędzić chwilę wśród zieleni, na świeżym powietrzu, a także odpocząć lub pouczyć się, korzystając z ławek, w tym z ławeczki-pomnika Augusta Zielińskiego, założyciela naszej uczelni, huśtawek, a w okresie letnim również z leżaków.

Pasieka Pszczoła Główna Handlowa

Założona latem 2018 roku pasieka Pszczoła Główna Handlowa, umiejscowiona na dachu Biblioteki, wspiera miejski ekosystem i produkuje smaczny miód. Opiekunami pasieki SGH są państwo Joanna i Mariusz Korpusowie.

Czujnik jakości powietrza

Jakość powietrza sprawdzimy dzięki zainstalowanemu na tyłach budynku głównego czujnikowi do pomiaru stężenia pyłów i gazów w powietrzu. Wystarczy wejść na stronę AIRLY, na której są bieżące odczyty z naszego kampusu.

Inne działania proekologiczne

Na terenie kampusu zawieszonych jest kilkadziesiąt budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, przeprowadziliśmy kompleksową akcję pielęgnacji ponad 400 drzew, jak również nowe nasadzenia dębów, przygotowanie łąki kwietnej dla naszych pszczół, instalację kompostownika oraz zbiorników na wodę deszczową.


Wiata rowerowa i system rowerów miejskich SGH

Sieć rowerowa to ważna inwestycja, która łączy w sobie troskę o środowisko i zdrowie z ułatwieniami w realizacji codziennych zadań na uczelni. System rowerów miejskich SGH obejmuje 20 oznakowanych pojazdów służących do przemieszczania się między budynkami kampusu. Dzięki współpracy z firmą Acro pracownicy mogą też nieodpłatnie korzystać z publicznych rowerów tej sieci dostępnych w całej Warszawie. Dojazdom rowerem do pracy sprzyja postawiony na kampusie zadaszony parking na jednoślady. Wiata rowerowa znajduje się między budynkiem głównym a biblioteką, tuż za głównym wjazdem na teren uczelni.

Rowery miejskie SGH

Stacje ładowania aut elektrycznych

Przed budynkiem głównym SGH oraz na parkingu wewnętrznym dostępne są dwie stacje ładowania aut elektrycznych i wybranych samochodów hybrydowych, łącznie cztery stanowiska do dyspozycji studentów, doktorantów, pracowników, absolwentów, jak i wszystkich innych użytkowników takich aut. Ładowarki wyposażone są w łącza typu 2, tzw. Mennekes. Moc wynosi do 22 kW. Punkt ładowania charakteryzuje się wartością prądu znamionowego do 32A i napięcia w przedziale 230/400V. Pełne ładowanie zajmuje od 2 do 5 godzin. Cena za 1 kWh wynosi 1,09 zł. Dodatkowo wprowadzono specjalną, preferencyjną stawkę 0,99 zł dla wspólnoty akademickiej SGH: studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów, którzy rejestrując się w aplikacji, użyją adresu e-mail w domenie SGH oraz zgłoszą chęć objęcia programem poprzez wysłanie wiadomości na adres: parkingi@sgh.waw.pl.

stacja ładowania aut elektrycznych przed budynkiem głównym SGH

Punkty gastronomiczne i dystrybutory wody

Kantyny

W podziemiach budynku G znajduje się Kantyna Hades. Oprócz tradycyjnego miejsca z ofertą żywieniową dostępna jest tam także strefa studenta z aneksem kuchennym umożliwiającym samodzielne przygotowanie i podgrzanie przyniesionego posiłku. W kantynie można również kupić kawę z automatu Starbucks.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00–17.00.

Bistro Jajko znajduje się na parterze w budynku G.

Godziny otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–19.00,
  • w sobotę w godzinach 8.00–18.00,
  • w niedzielę w godzinach 8.00–17.00.

W budynku A na I piętrze działa Kantyna SGH, w której posiłki przygotowywane są na miejscu przez spółkę SGH Serwis.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00–17.00.

W budynku C działa punkt gastronomiczny – wyspa kawowa, w której można kupić przede wszystkim kawę, kanapki, sałatki, słodkie bułki i ciastka.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–17.00.

Automaty vendingowe

W budynkach uczelni są dostępne automaty vendingowe z przekąskami, kawą i chłodnymi napojami:

  • budynek A – 3 sztuki,
  • budynek B – 3 sztuki,
  • budynek G – 9 sztuk,
  • budynek C – 3 sztuki,
  • budynek M – 1 sztuka,
  • budynek W – 2 sztuki,
  • Dom Studenta nr 1 „Sabinki” – 1 sztuka.

Dystrybutory wody

Nie trzeba zaopatrywać się we własną wodę przed przyjściem na zajęcia.

Na terenie naszego kampusu zamontowane są źródełka dostarczające czystą i przebadaną wodę pitną. Dystrybutory znajdują się na terenie:  

  • budynku głównego (parter, w pobliżu dziekanatu studium licencjackiego),  
  • biblioteki (parter, wejście od strony parkingu),
  • budynku C (parter, naprzeciwko wejścia).

A to wszystko dzięki współpracy SGH z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. i Urzędem m.st. Warszawy.

W trosce o środowisko, zachęcamy do korzystania z własnych butelek/kubków, a także bezpośredniego picia z urządzenia.


Gabinet lekarski

Punkt medyczny oferuje na miejscu doraźną, bezpłatną pomoc studentom, doktorantom i pracownikom. Mieści się w budynku G na parterze (obok portierni), pokój 7a.

Kontakt: 22 564 99 99.


Pokój dla matki z dzieckiem

Pomieszczenie mieści się w budynku G, na pierwszym piętrze. Znajduje się w nim przewijak dla niemowląt, mikrofalówka do podgrzewania mleka, fotel uszak i mały stolik. Klucz do pokoju znajduje się w portierni.

pokój dla matki z dzieckiem

Drukowanie, kopiowanie i skanowanie – Centralny Wydruk

Na korytarzach budynków uczelni rozmieszczone są urządzenia wielofunkcyjne CW, które pozwalają na drukowanie, kopiowanie i skanowanie. W przypadku studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych wymagane jest wcześniejsze zasilenie konta, które umożliwi drukowanie i kopiowanie, natomiast skanowanie jest bezpłatne.

Lokalizacja urządzeń wraz z opisem znajduje się na poniższych mapach budynków:


Kancelaria Główna

Kancelaria Główna zajmuje się obsługą interesantów w zakresie otrzymywania i wysyłki korespondencji oraz rejestracją dokumentacji wpływającej do SGH. Kancelaria znajduje się w budynku głównym, na parterze, pokój 58.

Godziny pracy:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–17.00 – w trakcie roku akademickiego,
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00 – w okresie wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych.

e-mail: kancelaria@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 9570, 564 9571,  564 9587
fax: +48 22 849 5312


WiFi na terenie kampusu

Na terenie SGH można korzystać z sieci bezprzewodowej WiFi. Jest ona dostępna we wszystkich budynkach w przestrzeniach ogólnodostępnych. Dostęp bezprzewodowy WiFi na terenie kampusu SGH obejmuje sieci dostępowe: EDUROAM oraz SGH_WIFI_SMS.


Dostosowanie budynków dla osób z niepełnosprawnościami

W SGH jest wiele rozwiązań i urządzeń ułatwiających przemieszczanie się i uczestnictwo w zajęciach osobom z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji są windy, platformy i podjazdy. Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie także ułatwiają edukację. Uczelnia stale jednak dąży, by być w pełni otwartą i dostępną dla osób ze szczególnymi potrzebami. Od 2021 roku realizuje projekt „Inkluzywna SGH – bez barier w dostępie do edukacji (inSGH)”, którego celem jest zwiększenie dostępności naszej uczelni dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

Biuro do spraw Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami,
pokój 304, budynek główny
tel.: +48 22 564 94 63
tel. kom. 508 651 241
e-mail: bon@sgh.waw.pl  


Bank i bankomaty

Na parterze w budynku G znajduje się oddział Banku Pekao S.A., czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30–17.00.

Na terenie budynku G dostępne są również dwa bankomaty Pekao S.A. , jeden przy portierni, drugi przy wejściu do budynku.