Pozostałe aplikacje w chmurze

Subskrypcja Office 365 Pro Plus obejmuje aplikacje Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, MS Te​ams, Forms, Bookings i inne. Dostęp do aplikacji można uzyskać poprzez przeglądarkę oraz po instalacji na urządzeniach​.

 

Logowanie do Chmury SGH odbywa się za pomocą adresu mailowego SGH i hasła do konta na stronie 

Należy wpisać pełny adres email w domenie tj. do loginu dodać:

  • pracownicy i współpracownicy: @sgh.waw.pl
  • studenci i słuchacze: @student.sgh.waw.pl
  • doktoranci: @doktorant.sgh.waw.pl
  • absolwenci: @absolwent.sgh.waw.pl

Outlook

Jest to rozbudowana skrzynka pocztowa, kalendarz oraz zadania w jednym. Pozwala na dodawanie @wzmianek o osobach, załączanie plików z chmury z możliwością wspólnej edycji i dodawanie kilku kalendarzy. Poczta ma dużą pojemność konta, co pozwala na przechowywanie dużej ilości korespondencji.

Więcej informacji:

OneDrive

Jest to przestrzeń chmurowa do przechowywania, udostępniania i wspólnej pracy na plikach w chmurze z możliwością synchronizacji na komputerze. Aplikacja pozwala na dostęp do plików z kilku urządzeń jednocześnie po połączeniu z Internetem. Pojemność dysku wynosi 5 TB.

Więcej informacji:

SharePoint

SharePoint jest wielozadaniową platformą, dzięki której możemy bezpiecznie przechowywać, katalogować i udostępniać informacje i pliki. Mamy dostęp do plików z dowolnego urządzenia, które posiada połączenie z Internetem. Do obsługi nie potrzebujemy specjalnego oprogramowania – wystarczy dowolna przeglądarka internetowa lub aplikacja mobilna.

Więcej informacji:

MS Teams

Jest to platforma do prowadzenia zajęć i egzaminów online, webinariów oraz konwersacji. Dodatkowo aplikacja MS Teams zawiera kalendarz, zadania do przeprowadzenia zaliczeń dla studentów oraz notes zajęć.

Więcej informacji:

Forms

Jest to aplikacja webowa umożliwiająca łatwe tworzenie ankiet i testów. MS Forms daje możliwość:

  • tworzenia badań, testów i ankiet oraz łatwego przeglądania wyników,
  • korzystania z wbudowanych narzędzi do analizy w celu oceniania na bieżąco przesłanych odpowiedzi,
  • eksportowania danych z formularzy na przykład wyników testów do programu Excel w celu przeprowadzenia dalszych analiz lub wystawienia ocen.

Bookings

Aplikacja Microsoft Bookings jest to aplikacja webowa, która służy do rezerwowania dostępnych terminów spotkań. Można ją wykorzystać do umawiania się na indywidualne spotkania ze studentami np. konsultacje w określone dni i godziny. Aplikacja Microsoft Bookings jest połączona z kalendarzem w programie Outlook, więc wszystkie rezerwacje w niej utworzone będą dostępne również z poziomu Outlooka.

OneNote

Jest to wielofunkcyjny notes elektroniczny do tworzenia i organizowania notatek. Jest dostępny online oraz poprzez aplikację.

Więcej informacji:

Sway

Jest to aplikacja webowa, umożliwiająca łatwe tworzenie i udostępnianie prezentacji, osobistych opowieści i nie tylko. Można tworzyć i udostępniać dowolne elementy za pomocą kolorowych i interaktywnych kanw Sway.

Więcej informacji:

Word, Excel, PowerPoint

To podstawowe aplikacje pakietu Microsoft Office. Są dostępne w wersji online oraz po pobraniu aplikacji na urządzenie.

Więcej informacji:

Centrum Technologii Informatycznych i Infrastruktury
Zespół Wsparcia Rozwiązań Informatycznych

Rakowiecka 22B, budynek B (Biblioteka), nr pokoju 1
tel.: 22 564 6464
e-mail: helpdesk@sgh.waw.pl