MAXQDA

MAXQDA jest wiodącym na świecie oprogramowaniem do analizy danych metodami jakościowymi i mieszanymi. Program umożliwia analizę różnych rodzajów danych – od tekstów po obrazy i pliki audio/wideo, strony internetowe, tweety, dyskusje w grupach fokusowych, odpowiedzi na ankiety i wiele innych. Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych aplikacji w tym obszarze, wykorzystywana przez naukowców w ponad 150 krajach na całym świecie.

MAXQDA jest wszechstronnym i łatwym w użyciu, innowacyjnym i przyjaznym dla użytkownika pakietem, a jednocześnie jedynym oprogramowaniem QDA, które jest w 100% identyczne w systemach Windows i Mac. Aplikacja wspomaga gromadzenie, organizowanie, analizę, wizualizację i publikowanie danych. Program umożliwia też stosowanie wielu metodologii, włączając w to teorię ugruntowaną, przegląd literatury, eksplorację badań rynkowych oraz analizę jakościową treści, dając maksymalną elastyczność wyboru podejścia do pracy z danymi.

MAXQDA daje również wolność analityczną stale zwiększającego się zakresu typu danych. Możliwy jest import dokumentów,   plików PDF, tabel, obrazów, plików multimedialnych, postów Twittera, komentarzy YouTube, danych georeferencyjnych, danych bibliograficznych i wielu innych, a następnie uruchomienie szybkiej i łatwej analizy. Interfejs użytkownika MAXQDA został przetłumaczony na ponad 10 języków (angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, polski, japoński, włoski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, portugalski, brazylijski portugalski, rosyjski i turecki).

Aby uzyskać dostęp do oprogramowania należy:

  1. Wejść na stronę Oprogramowanie
  2. Otworzyć folder MAXQDA
  3. Postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną w folderze
Obraz
logo MAXQDA

Uwaga! Zespół Wsparcia Rozwiązań Informatycznych nie świadczy pomocy w zakresie instalacji oprogramowania na komputerach prywatnych.

Centrum Technologii Informatycznych i Infrastruktury
Zespół Wsparcia Rozwiązań Informatycznych

Rakowiecka 22B, budynek B (Biblioteka), nr pokoju 1
tel.: 22 564 6464
e-mail: zwri@sgh.waw.pl