Osiągnięcia uczelni

Rok 2024

29 lutego

Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia na 9. miejscu, a MBA-SGH na 10. w Rankingu MBA Perspektywy 2024

Wśród najlepszych programów MBA w Rankingu MBA Perspektywy 2024, oprócz programu CEMBA (który zdobył ex aequo 1. miejsce), na miejscu 9. znalazł się program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia – Szkoły Głównej Handlowej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a na miejscu 10. MBA-SGH.


29 lutego

Program CEMBA z 1. miejscem (ex aequo) w prestiżowym rankingu MBA Perspektywy 2024

Program CEMBA (Canadian Executive Master of Business Administration) uzyskał pierwsze miejsce (ex aequo z Executive MBA – Akademii Leona Koźmińskiego) w prestiżowym rankingu MBA Perspektywy 2024, co czyni go najlepszym programem Executive MBA w Polsce. To potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia w SGH.


27 lutego

Porozumienie pomiędzy SGH a NIL

27 lutego br. miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Naczelną Izbą Lekarską.


26 lutego

Nowy etap współpracy SGH z PAP

26 lutego 2024 r. rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak i prezes PAP Marek Błoński podpisali porozumienie o współpracy między Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Polską Agencją Prasową. Porozumienie przewiduje bliską współpracę z agencją w odniesieniu do wybranych projektów badawczych i konferencji SGH, patronaty medialne, a także inicjowanie wspólnych przedsięwzięć, w tym konkursów.


12 lutego

SGH częścią United Nations Global Compact

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie formalnie przystąpiła do United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy ONZ działającej na rzecz zrównoważonego biznesu.


30 stycznia

Porozumienie SGH z Fundacją Kampania 17 Celów

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Fundacja Kapania 17 Celów podpisały porozumienie o współpracy na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.


24 stycznia

SGH ze wsparciem dla rozwoju badań w ramach Regionalnej Inicjatywy Doskonałości

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała blisko 11,4 mln złotych na realizację projektu „Rozwój potencjału badawczego SGH dla trwałego wzrostu oraz odpornych i inkluzywnych społeczeństw” w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości (RID) przeznaczonego dla Mazowsza.


16 stycznia

Wyróżnienie HR Excellence in Research dla SGH

Nagroda HR Excellence in Research stanowi publiczne uznanie dla instytucji badawczych, które poczyniły postępy w dostosowywaniu swojej polityki kadrowej do zasad określonych w „Europejskiej Karcie Naukowca” i „Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.


Rok 2023

11 grudnia

SGH najlepszą szkołą biznesową roku 2022/2023 aliansu CEMS

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce wśród 33 uczelni programu CEMS (Global Alliance in Management Education). Prestiżowy tytuł szkoły roku w ramach tego aliansu (CEMS School of the Year 2022/2023) został przyznany SGH 9 grudnia br. na gali w Londynie.


13 listopada

Badanie TOP MARKA 2023: SGH trzecią najsilniejszą marką w kategorii „Uczelnie”

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest jedną z najsilniejszych marek w prasie, internecie i mediach społecznościowych. Kolejny rok z rzędu SGH zajęła 3. miejsce w rankingu branżowym „Uczelnie” – wynika z badania TOP MARKA 2023.


28 września

Porozumienie SGH i Krajowego Związku Banków Spółdzielczych (KZBS)

28 września 2023 roku odbyło się spotkanie między Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych (KZBS), związane z porozumieniem o współpracy, które podpisano w sierpniu br.


6 września

Współpraca KUKE i SGH na rzecz polskiego eksportu

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zawarły 6 września 2023 r. umowę, która ma na celu promowanie wśród studentów tematyki handlu międzynarodowego i jego finansowania oraz ubezpieczeń należności i inwestycji. Współpraca ma już wkrótce przynieść efekty w postaci projektów badawczych z tych dziedzin, a w dalszej perspektywie zaowocować zasileniem polskiego biznesu i instytucji finansowych w dobrze przygotowanych specjalistów trade finance.


1 sierpnia

Od 1 września br. SGH w projekcie EUC-VOICES

1 września 2023 r. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz z sześcioma uczelniami partnerskimi, reprezentującymi różne konsorcja Uniwersytetów Europejskich, rozpocznie realizację projektu EUC-VOICES, dotyczącego rozwoju unijnej inicjatywy Uniwersytetów Europejskich.


19 lipca

Znaczący awans czterech czasopism SGH w wykazie MEiN

Cztery spośród 14 czasopism naukowych wydawanych przez SGH, a uwzględnionych w oficjalnym wykazie Ministerstwa Edukacji i Nauki, odnotowały spektakularny wzrost punktacji. W najnowszym wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, jaki MEiN opublikowało 17 lipca br., cztery czasopisma z SGH podwoiły swój wynik.


27 czerwca 

Porozumienie między SGH oraz Grupą LUXMED, GE HealthCare i Polpharmą ws. powstania think tanku #SGH dla ochrony zdrowia

27 czerwca 2023 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie podpisano porozumienie powołujące do życia think tank #SGH dla ochrony zdrowia. Utworzenie nowego, innowacyjnego centrum badań i analiz poświęconego sektorowi zdrowia i ochrony zdrowia to wspólna inicjatywa SGH oraz trzech firm mecenasów – Grupy LUXMED, GE HealthCare oraz Polpharmy.


14 czerwca

SGH po raz pierwszy ujęta w raporcie PIR (Positive Impact Rating)

14 czerwca podczas światowego forum PRME (Principles for Responsible Management Global Forum) w Nowym Jorku o godz. 16 czasu środkowoeuropejskiego (CET) zostały podane do publicznej wiadomości rezultaty ratingu PIR, czyli Positive Impact Rating 2023, w którym po raz pierwszy została uwzględniona Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.


5 maja

„Zarządzanie w ochronie zdrowia” – SGH i WUM uruchamiają wspólny kierunek studiów

Rektorzy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podpisali 5 maja list intencyjny w sprawie utworzenia wspólnego kierunku studiów magisterskich „Zarządzanie w ochronie zdrowia”. Pierwsi studenci podejmą na nim studia w semestrze letnim 2023/2024 roku. Ukończą je po dwóch latach jako menedżerzy systemu zdrowia.

Rok 2022

20 grudnia

SGH realizuje projekt CIVICA for Ukraine w ramach inicjatywy NAWA Solidarni z Ukrainą

20 grudnia 2022 r. w siedzibie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu dotyczącego wsparcia współpracy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z uczelniami ukraińskimi w ramach sojuszu Uniwersytetu Europejskiego CIVICA. Projekt będzie realizowany od stycznia do grudnia 2023 roku, a jego budżet wynosi blisko 1 mln zł (213 tys. euro).


18 listopada

Porozumienie o współpracy między SGH a Wołyńskim Uniwersytetem Narodowym

17 listopada podpisano porozumienie między Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Wołyńskim Uniwersytetem Narodowym im. Łesi Ukrainki w Łucku. Uczelnie postanowiły zawrzeć porozumienie o bezpośredniej współpracy naukowej i dydaktycznej, kierując się chęcią nawiązania i rozszerzenia współpracy oraz wymiany myśli pomiędzy naukowcami i studentami obu instytucji.


5 listopada

Badanie TOP MARKA 2022: SGH trzecią najsilniejszą marką w kategorii „Uczelnie” w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ponownie jedną z najsilniejszych marek w prasie, internecie i mediach społecznościowych według badania TOP MARKA 2022. W rankingu branżowym „Uczelnie” SGH kolejny rok z rzędu zajmuje 3. miejsce, zaś w rankingu ogólnym 500 najsilniejszych marek w Polsce, SGH awansowała z pozycji 118. na 112.


25 października

Projekt „Kierunek na Zarządzanie Projektami!” zwycięzcą konkursu IPMA Polish Project Excellence Award 2022 w kategorii „Nowe Technologie, Nauka i Innowacje”

Podczas uroczystej gali, w dniu 20 października 2022 r, nastąpiło ogłoszenie zwycięzców na najlepiej zarządzany projekt w Polsce w 2022 roku. Konkurs organizowany jest przez międzynarodowe stowarzyszenie zarządzania projektami International Project Management Association (IPMA) oraz jego polski oddział IPMA Polska.


12 października

Porozumienie między SGH i miastem Lublin

12 października br. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i miasto Lublin zawarły porozumienie w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych i dydaktycznych, badań, analiz, konferencji oraz działań mających na celu wzajemną promocję. Porozumienie podpisał prezydent miasta Lublin dr Krzysztof Żuk i rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.


3 października

SGH nawiązuje współpracę z Donieckim Narodowym Uniwersytetem im. Wasyla Stusa

28 września 2022 r. rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Piotr Wachowiak spotkał się z prof. Tetjaną Nagornjak, pierwszą prorektor Donieckego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stusa (DonNU). Rektorzy podpisali protokół ustaleń (ang. memorandum of understanding) wytyczający strategiczne kierunki współpracy oraz umowę dotyczącą wymiany studentów, która  pozwala zintensyfikować mobilności między uczelniami.


12 września

SGH w rankingu FT Masters in Management 2022

12 września 2022 r. brytyjski dziennik „The Financial Times” opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Masters In Management”. Nasz magisterski kierunek Zarządzanie znalazł się wśród stu najlepszych na świecie – jako jedyny polski program w tym zestawieniu.


30 sierpnia

Porozumienie o współpracy pomiędzy SGH i Fundacją Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

30 sierpnia br. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Fundacja Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce zawały porozumienie o współpracy w duchu odpowiedzialności za rozwój edukacji menedżerskiej oraz zacieśnieniu współpracy pomiędzy środowiskiem biznesowym i naukowym.


14 lipca

SGH uzyskała certyfikację BSIS IMPACT


22 czerwca

Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2022 miesięcznika „Perspektywy”

22 czerwca br. poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2022 miesięcznika „Perspektywy”. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie kolejny rok z rzędu zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii „Uczelnie Ekonomiczne”, potwierdzając swoją wiodącą pozycję w kraju. 


2 czerwca

Projekt z udziałem zespołu SGH laureatem konkursu CHANSE

Projekt, którego jednym z partnerów jest SGH, laureatem konkursu programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) pod tytułem „Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age”.


12 maja

Porozumienie o współpracy między SGH a Stowarzyszeniem Network PL

SGH i Network PL będą współpracować w zakresie działań integrujących absolwentów SGH, pracujących w instytucjach europejskich z ich Alma Mater oraz promocji wiedzy o integracji europejskiej w SGH w celu wzmocnienia polskiego potencjału kadrowego w instytucjach unijnych.


12 maja

Porozumienie o współpracy SGH i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

12 maja Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zawarły porozumienie o współpracy w poczucie odpowiedzialności za edukację ekonomiczną i przygotowanie do życia w warunkach gospodarki rynkowej dzieci i młodzieży.


9 maja

Porozumienie SGH i PANA dla edukacji w dziedzinie rewizji finansowej

Upowszechnianie wiedzy z zakresu edukacji finansowej i rewizji finansowej to główny cel porozumienia zawartego pomiędzy Polską Agencją Nadzoru Audytowego a Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Porozumienie podpisali 9 maja prezes PANA Marcin Obroniecki i rektor SGH profesor Piotr Wachowiak. Porozumienie zakłada współpracę między instytucjami w ramach kompetencji każdej z nich.


29 kwietnia

Porozumienie między SGH i Polskim Komitetem Olimpijskim

29 kwietnia Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zawarła porozumienie z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOl) w zakresie zacieśniania współpracy między środowiskiem akademickim i olimpijskim w obszarze zarządzania. Umowę podpisali w Centrum Olimpijskim w Warszawie rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, i prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.


13 kwietnia

SGH wraz z Google partnerami największego w Polsce programu szkoleniowo-stażowego

W środę 13 kwietnia wystartował program stażowo-szkoleniowy „Umiejętności Jutra” i „Kariera Jutra” finansowany ze środków unijnych i koordynowany przez administrację rządową. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest w nim głównym partnerem edukacyjnym. Wraz z firmą Google uczelnia przeprowadzi serię seminariów i warsztatów, których celem jest pogłębienie wiedzy młodych ludzi o cyfrowym zarządzaniu w małych i średnich przedsiębiorstwach.


13 kwietnia

Grupa LUX MED, SGH i Fundacja GAP inaugurują projekt Healthy Cities

Z inicjatywy Grupy LUX MED powstanie Indeks Zdrowych Miast, który oceni warunki życia w miastach pod kątem m.in. zdrowia (w tym zdrowia psychicznego), zielonych terenów, edukacji, jakości powietrza czy kultury. Partnerzy projektu – eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej – wskażą co i w jaki sposób wpływa na jakość życia i zdrowie mieszkańców 66 miast w Polsce.


23 marca

SGH nowym członkiem sojuszu Uniwersytetu Europejskiego CIVICA

23 marca br. konsorcjum Uniwersytetu Europejskiego CIVICA, obejmujące prestiżowe uczelnie europejskie z obszaru nauk społecznych, przedstawiło wizję na rok 2030, której jednym z elementów jest utworzenie uniwersytetu przyszłości. Do sojuszu przyjęto dwie nowe uczelnie: z Polski – Szkołę Główną Handlową w Warszawie i z Hiszpanii – Uniwersytet IE, zwiększając grono członków do 10.

Rok 2021

16 grudnia

SGH nagrodzona przez CIMA

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała CIMA Excellence Award za osiągnięcia w 2021 roku.


2 grudnia

Inkluzywna SGH – bez barier w dostępie do edukacji (inSGH)

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rozpoczyna realizację prestiżowego projektu pt. Inkluzywna SGH – bez barier w dostępie do edukacji (inSGH). Celem projektu jest zwiększenie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, przez realizację działań zmierzających do dostosowania struktury organizacyjnej, procesów edukacyjnych, architektury oraz dostępności cyfrowej i informacyjnej, a także kształtowanie i promowanie kultury otwartości wobec osób o szczególnych potrzebach.


2 grudnia

Realizujemy projekt wsparcia studentów z ASD

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przystąpiła do udziału w projekcie Asystent studenta z ASD, realizowanego w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne, IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.


1 grudnia

Współpraca Unii Metropolii Polskich i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Rozwiązywanie problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego dzięki współpracy środowisk samorządowego i naukowego to główne założenia porozumienia o współpracy pomiędzy Unią Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza a Szkołą Główną Handlową w Warszawie.  Porozumienie podpisali dr hab. Tadeusz Truskolaski, prezes UMP oraz prof. dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH w dniu 30 listopada br.


26 listopada

SGH Otwarta na świat – doskonałość we współpracy międzynarodowej

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii Otwarty na świat – doskonałość we współpracy międzynarodowej.


17 sierpnia

SGH zakwalifikowana do V edycji programu MEiN „Doktorat wdrożeniowy”

21 wniosków Szkoły Doktorskiej SGH zostało zakwalifikowanych do programu w modułach „Doktorat wdrożeniowy I” oraz w module „Doktorat Wdrożeniowy II – sztuczna inteligencja”.


25 lipca

Porozumienie SGH i ZPF o współpracy na rzecz rozwoju rynków finansowych

Łącząc swoje zasoby i potencjał, obie instytucje liczą na osiągnięcie efektu synergii, który pozwoli między innymi, na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości oraz edukacji ekonomicznej na rynku finansowym w Polsce.


20 kwietnia

SGH i Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie wspólnie na rzecz edukacji ekonomicznej młodzieży

20 kwietnia 2021 r. Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie oraz SGH podpisały list intencyjny, w którym wyraziły wolę współpracy na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagowania wiedzy ekonomicznej oraz przygotowywania kadr na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa.


22 marca

Porozumienie o współpracy SGH z GPM

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i międzynarodowa organizacja Green Project Management (GPM) Global z siedzibą w Detroit USA, reprezentowana przez GPM EMEA z siedzibą w Krakowie zawarły porozumienie o współpracy.


9 marca

Wyniki rankingu „QS World University Rankings by Subject 2021”

Ranking  „QS World University Rankings by Subject”  jest światowym zestawieniem uczelni, oceniającym poziom poszczególnych dyscyplin nauki. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie była oceniana w kategorii „kierunki społeczne i zarządzanie” (Social Sciences &Management).


25 lutego

SGH z tytułem „Uczelnia w Chmurze Microsoft”!

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce – została wyróżniona prestiżowym tytułem „Uczelnia w Chmurze Microsoft”.


11 lutego

Zwycięski projekt konsorcjum z udziałem SGH

„Mazowsze akceleratorem globalnych przedsiębiorstw”, projekt biorący udział w konkursie NCBiR „Gospostrateg III”, został zarekomendowany do dofinansowania.


4 lutego

SGH i Ministerstwo Finansów zacieśniają współpracę

4 lutego prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH oraz Renata Oszast, dyrektor generalna Ministerstwa Finansów podpisali umowę o współpracy pomiędzy obiema instytucjami.


28 stycznia

Liceum SGH w czołówce szkół rankingu Perspektyw

Podczas gali finału XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, która odbyła się w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH stanęło na podium wśród stołecznych niepublicznych LO.


20 stycznia

SGH i Fundacja Pomyśl o Przyszłości rozpoczęły współpracę

20 stycznia 2021 r. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Fundacja Pomyśl o Przyszłości podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wspieranie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw.

Rok 2020

14 grudnia

SGH wyróżniona przez CIMA

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała wyróżnienia CIMA Prize-Winner Award oraz Global Excellence Award.


7 grudnia

Raport badaczy z SGH wyróżniony przez Erasmus+

W ostatnich dniach Narodowa Agencja programu Erasmus+ zaakceptowała raport końcowy projektu DASCHE „Development, assessment and validation of social competences in higher education”. Ocena wyników projektu była tak wysoka, że Agencja przyznała raportowi i towarzyszącym mu materiałom status „dobrej praktyki”, co oznacza, że mogą być one przykładem i źródłem inspiracji dla innych projektów Erasmusa i są opublikowane na platformie informacyjnej Programu.


1 grudnia

SGH i PAIH rozpoczęły współpracę w obszarze badań i edukacji

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie dorobku naukowego Uczelni oraz doświadczeń rynkowych Agencji. Więcej w Gazecie SGH życie uczelni.


29 października

Makarony Polskie SA w Klubie Partnerów SGH

28 października w Klubie Partnerów SGH powitaliśmy kolejną firmę – Makarony Polskie SA. Z tej okazji rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Piotr Wachowiak wraz z prezesem Zenonem Daniłowskim odsłonili pamiątkową tabliczkę z nazwą firmy.


8 października

Grupa LUX MED w Klubie Partnerów SGH

8 października do Klubu Partnerów SGH dołączyła największa polska firma świadcząca usługi medyczne Grupa LUX MED. Tego dnia pamiątkową tabliczkę w gmachu głównym uczelni odsłonili wspólnie prezes Grupy Anna Rulkiewicz oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Piotr Wachowiak.