ABBYY FineReader

ABBYY FineReader to narzędzie do pracy z plikami PDF, które umożliwia pracownikom pracę z dowolnym typem dokumentów cyfrowych, jak i zeskanowanych wersji papierowych.

Oprogramowanie FineReader wykorzystuje technologię OCR firmy ABBYY, dzięki czemu ułatwia cyfryzację, pobieranie, edytowanie, ochronę i udostępnianie dokumentów każdego typu.

FineReader został zaprojektowany z myślą o konwertowaniu zeskanowanych obrazków, fotografii dokumentów i plików PDF do edytowalnego formatu, takich jak Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Rich Text Format, HTML lub pliki tekstowe.

ABBYY FineReader w SGH

SGH ma wykupioną licencję na 15 jednoczesnych użyć ABBYY FineReader, co oznacza, że jednocześnie może korzystać z niej 15 osób.

Program jest zainstalowany na komputerach stacjonarnych w domenie SGH. W razie potrzeby można również zainstalować program na laptopach w domenie SGH, wchodząc w Centrum Oprogramowania na komputerze (wybieramy Start, a następnie wpisujemy i wybieramy Centrum Oprogramowania). W celu skorzystania z programu ABBYY FineReader należy połączyć się z siecią SGH bezpośrednio na miejscu lub zdalnie poprzez VPN.