Dni adaptacyjne

Dni Adaptacyjne to projekt, który powstał z myślą o studentach rozpoczynających naukę w SGH. Jest to wspólna inicjatywa Władz Uczelni i Samorządu Studentów SGH. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie - jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Nadrzędnym celem Dni Adaptacyjnych jest zapoznanie studentów pierwszego roku ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz zasadami panującymi w uczelni. W harmonogramie znajdują się między innymi dopracowane pod kątem merytorycznym prelekcje, podczas których wyjaśniane są wszystkie wątpliwości związane ze studiowaniem w SGH.

Podczas spotkań studenci poznają nie tylko strukturę uczelni czy regulamin studiowania, ale także dowiedzą się jak korzystać z sieci i poczty SGH, jakie możliwości daje legitymacja studencka oraz jak korzystać z grup licencjackich i przedmiotowych na Facebooku.

Uczestnicy Dni Adaptacyjnych mają też możliwość spotkania z przedstawicielami świata biznesu na warsztatach organizowanych przez naszych Partnerów oraz zapoznania się z ofertę Studenckich Kół Naukowych i organizacji działających na SGH.

Dni Adaptacyjne nie ograniczają się jedynie do przekazania uczestnikom „suchych’’ faktów i informacji. Ich celem jest również studencka integracja.

Dni Adaptacyjne 2023

Drodzy Studenci studiów licencjackich,

Serdecznie zapraszamy na Dni Adaptacyjne SGH, które odbędą się w dniach 28-29 września 2023 roku. Zależy nam, abyście od 1 października czuli się w pełni swobodnie i mogli z przekonaniem stwierdzić, że jesteście integralną częścią SGH.

Pierwszy dzień będzie poświęcony najważniejszym aspektom związanym ze studiowaniem na naszej uczelni. Poznacie regulamin studiów oraz zapoznacie się ze strukturą uczelni. Pojęcia takie jak „ramowy plan studiów”, „sylabus” czy „godziny rektorskie” przestaną być dla Was zagadką. Tego dnia będziecie mieli także okazję skorzystać z przygotowanego specjalnie dla Was zwiedzania budynku G, co z pewnością ułatwi nawigację podczas pierwszych wykładów.

Drugi dzień umożliwi Wam wysłuchanie prelekcji na temat życia studenckiego. Dowiecie się, jak korzystać z sieci, poczty i aplikacji mobilnych SGH, jakie możliwości daje legitymacja studencka oraz jak wykorzystywać grupy licencjackie i przedmiotowe na Facebooku. W tym dniu zgłębimy także szczegóły działania i inicjatyw Samorządu Studentów SGH. Aulę Spadochronową oraz inne przestrzenie zajmą Studenckie Koła Naukowe i Organizacje, które opowiedzą o swojej działalności w Wielkiej Różowej.

Dni Adaptacyjne odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania i wątpliwości. Dołożymy wszelkich starań, abyście łatwo odnaleźli się w uczelnianej rzeczywistości i pewnie rozpoczęli studia w naszej Alma Mater. Do zobaczenia już niedługo!

Zespół Dni Adaptacyjnych 2023

Samorząd Studentów SGH
al. Niepodległości 162 / 2G
02-554 Warszawa
biuro@samorzadsgh.pl