Dni adaptacyjne

Dni Adaptacyjne, to projekt, który powstał z myślą o studentach dopiero rozpoczynających naukę w SGH. Jest to wspólna inicjatywa Władz Uczelni i Samorządu Studentów SGH. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie - jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Nadrzędnym celem Dni Adaptacyjnych jest zapoznanie studentów pierwszego roku ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz zasadami panującymi na uczelni. W harmonogramie znajdują się między innymi dopracowane pod kątem merytorycznym prelekcje, podczas których wyjaśnione zostaną wszystkie wątpliwości związane ze studiowaniem w SGH.

Podczas spotkań studenci poznają nie tylko strukturę uczelni czy regulamin studiowania, ale także dowiedzą się jak korzystać z sieci, poczty i aplikacji mobilnych SGH, jakie możliwości daje legitymacja studencka oraz jak korzystać z grup licencjackich i przedmiotowych na Facebooku.

Uczestnicy Dni Adaptacyjnych mają też możliwość spotkania z przedstawicielami świata biznesu na warsztatach organizowanych przez naszych Partnerów oraz zapoznania się z ofertę Studenckich Kół Naukowych i organizacji działających na SGH.

Dni Adaptacyjne nie ograniczają się jedynie do przekazania uczestnikom „suchych’’ faktów i informacji. Ich celem jest również studencka integracja.

Dni Adaptacyjne 2022

Szanowni Studenci studiów licencjackich!

Serdecznie zapraszamy na Dni Adaptacyjne SGH, które odbędą się w dniach 29-30 września 2022 r. Zależy nam, abyście od 1 października czuli się swobodnie i mogli z przekonaniem stwierdzić, że jesteście częścią SGH. 

Pierwszy dzień poświęcony będzie wszystkim aspektom dotyczącym studiowania w naszej uczelni. Zaznajomicie się z regulaminem studiów oraz poznacie strukturę uczelni, a pojęcia „ramowy plan studiów”, „sylabus” czy „godziny rektorskie” przestaną być dla Was niewiadomą. Tego dnia będziecie mogli również skorzystać ze specjalnie przygotowanego oprowadzania po budynku G, co z pewnością zapobiegnie gubieniu się podczas biegania na pierwsze wykłady. 

Drugiego dnia będziecie mogli wysłuchać prelekcji o życiu studenckim, dowiecie się jak korzystać z sieci, poczty i aplikacji mobilnych SGH, jakie możliwości daje legitymacja studencka oraz jak korzystać z grup licencjackich i przedmiotowych na Facebooku. Tego dnia wdamy się też w szczegóły funkcjonowania i działalności Samorządu Studentów. Aulę Spadochronową (i nie tylko) zajmą wtedy Studenckie Koła Naukowe oraz organizacje, które opowiedzą o swojej działalności w Wielkiej Różowej.

Dni Adaptacyjne będą dla Was odpowiedzią na wszystkie nurtujące pytania i wątpliwości. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Wam odnaleźć się w uczelnianej rzeczywistości i pewnie rozpocząć studia w naszej Alma Mater.

Samorząd Studentów SGH
al. Niepodległości 162 / 2G
02-554 Warszawa
biuro@samorzadsgh.pl