Wyróżnienia i nagrody studentów i doktorantów

Miło nam poinformować o wyróżnieniach i nagrodach przyznanych naszym studentom i doktorantom – wszystkim gratulujemy!

Rok 2022


6 czerwca

Podwójny tryumf SGH w konkursie na najlepsze prace magisterskie z międzynarodowych stosunków gospodarczych

3 czerwca 2022 r. ogłoszono wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych. W tym roku laureatami w kategorii prac magisterskich zostało dwóch absolwentów SGH Michał Kulbacki i Enzon Tan.


9 maja

Mgr Michał Kulbacki laureatem XXIV Konkursu im. prof. Wincentego Stysia

Mgr Michał Kulbacki zajął I miejsca w XXIV Konkursie im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Promotorem pracy był prof. Krzysztof Falkowski.


5 maja

Studentka SGH laureatką Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR

Wiktoria Kaleta, studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, została zwyciężczynią 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Nasza studentka zmierzyła się w finale z tematem społecznej odpowiedzialności m.in. branży tytoniowej.


23 lutego

„Masz staż 2021” – znamy zwycięzców konkursu

Autorzy najlepszych prac zostali przyjęci na miesięczny, płatny staż w wybranym dziale.
– Bogumiła Żochowska – odbędzie staż w dziale Sprzedaży i Projektów Specjalnych,
– Jan Kroszka – odbędzie staż w dziale Big Dat.


2 lutego

Absolwenci SGH zwycięzcami Konkursu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

28 stycznia 2022 r. rozstrzygnięto Konkurs Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najlepszą pracę doktorską z zakresu statystyki obronioną w roku akademickim 2019/2020. Wśród laureatów konkursu znalazło się dwóch naszych absolwentów: dr Krzysztof Czaderny i dr Aleksandra Pawłowska.


27 stycznia

Konkurs o nagrodę Prezesa Zarządu GPW rozstrzygnięty

25 stycznia 2022 r. Fundacja GPW ogłosiła wyniki 8. edycji konkursu na prace licencjackie i magisterskie o nagrodę Prezesa Zarządu GPW. Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę magisterską znalazło się dwóch naszych absolwentów.

Rok 2021

15 listopada

Prace nagrodzone w konkursie Project Master

Po raz kolejny prace naszych studentów zostały nagrodzone lub wyróżnione w ogólnopolskim Konkursie Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorską i podyplomową w dziedzinie zarządzania projektami organizowanym przez IPMA Polska oraz Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.


12 października

Dwie absolwentki SGH laureatkami konkursu IAB Polska i SGH na najlepszą pracę dyplomową z e-marketingu

Dwie absolwentki SGH – Joanna Syta i Małgorzata Kośla – zostały laureatkami 10. edycji konkursu organizowanego wspólnie przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkołę Główną Handlową w Warszawie na najlepszą pracę dyplomową z marketingu internetowego.


18 sierpnia

Studentka SGH Anna Maliszewska mistrzynią Polski w pięcioboju nowoczesnym

Anna Maliszewska została mistrzynią Polski seniorów w pięcioboju nowoczesnym. Nasza studentka mistrzowski tytuł zdobyła po raz szósty.


15 lipca

Wyróżnienie dla absolwentki SGH

Mgr Ewelina Ćwiklińska-Zięba została wyróżniona w konkursie na najlepsze prace magisterskie z dziedziny rachunkowości


9 czerwca

Studenci SGH na podium w europejskim finale konkursu CFA AI in ESG Investing

Konkurs AI in ESG Investing to najnowsza międzynarodowa inicjatywa CFA Society, w której kilkuosobowe zespoły miały za zadanie opracować autorski indeks z wykorzystaniem kryteriów ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność oraz ład korporacyjny), a także ocenić jego efektywność i adekwatność.


2 czerwca

Studenci kierunku zarządzanie projektami najlepsi w Polsce

29 maja 2021 r. IPMA Polska ogłosiła wyniki krajowego etapu międzynarodowego konkursu zarządzania projektami IPMA PROJECT MANAGEMENT CHAMPIONSHIP.


27 maja

Studenci SGH finalistami Studenckiego Nobla 2021

W tegorocznej 12. edycji konkursu Studencki Nobel, który jest organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Niezależne Stowarzyszenie Studentów nagrodę w kategorii dziennikarstwo i literatura otrzymali mgr Krystyna Kacprowska oraz mgr Krzysztof Kutwa.


26 maja

Rozstrzygnięcie Konkursu BFG

Rozstrzygnięcie Konkursu BFG na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu problematyki stabilności systemu finansowego obronionych w roku 2020.


20 maja

Zespoły SGH w międzynarodowym konkursie IPMA Project Management Championship 2021

Zespoły SGH, składające się ze studentów kierunku Zarządzanie projektami, znalazły się w pierwszej piątce laureatów w krajowym etapie międzynarodowego konkursu zarządzania projektami IPMA Project Management Championship. To pierwsza edycja konkursu, w którym uczestniczą polscy studenci.


16 kwietnia

Rafał Rusak i Mateusz Zawadzki laureatami I konkursu organizowanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT

Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu LOT na najlepszą pracę dyplomową o tematyce dotyczącej lotnictwa pasażerskiego i transportowego.


15 marca

Sukces w konkursie CFA Research Challenge

Drużyna studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w składzie: Piotr Izdebski, Jakub Erdman, Piotr Hościłowicz, Agata Kosińska oraz Łukasz Żarnowski, zwyciężyła w ogólnopolskim finale konkursu CFA Research Challenge i będzie reprezentować Polskę w eliminacjach europejskich.


1 marca

Student SGH nagrodzony stypendium MEiN za znaczące osiągnięcia sportowe

Jan Andrzej Kozakiewicz znalazł się w gronie 362 nagrodzonych stypendium MEiN za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2020/2021.


16 lutego

Studentki SGH stypendystkami rządu francuskiego

Karolina Żurawska i Julia Jabłońska otrzymały stypendium rządu francuskiego na kontynuację studiów magisterskich we Francji.


11 lutego

Laureaci V edycji konkursu prac dyplomowych z zakresu współpracy gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej

Do V edycji konkursu zgłoszono dwadzieścia cztery prace licencjackie, magisterskie oraz – po raz pierwszy w tym roku – podyplomowe.


28 stycznia

Laureaci XV edycji konkursu „Verba Veritatis”

Wśród nagrodzonych znaleźli się studenci naszej uczelni. W kategorii prac licencjackich – Jakub Kozdra, w kategorii prac magisterskich – Maciej Orczyk.


21 stycznia

Absolwenci SGH laureatami nagród GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozstrzygnęła konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską na temat rynku kapitałowego. Nagrody otrzymali również absolwenci naszej uczelni.


11 stycznia

Studentka SGH laureatką konkursu „Summer CAMPaign at Novartis”

Martyna Fira, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku e-biznes, zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie na kampanię edukacyjną zachęcającą Polaków do regularnego badania krwi.

 

Rok 2020

22 grudnia

Jan Rakowski laureatem nagrody rzecznika finansowego

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajął drugie miejsce w Konkursie o Nagrodę Rzecznika Finansowego.


22 grudnia

Piotr Cichocki laureatem Konkursu MSZ

Absolwent SGH zajął III miejsce w Konkursie Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską.


18 grudnia

III miejsce dla Natalii Lewandowskiej za pracę dyplomową

Natalia Lewandowska, absolwentka kierunku finanse i rachunkowość studiów licencjackich zajęła III miejsce w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.


15 grudnia

Doktoranci SGH wyróżnieni w konkursie prezesa NBP

Wyróżnienie i nagrody otrzymali: dr Maciej Albinowski za pracę „System płatniczy a pośrednictwo finansowe: czy depozyty bieżące to odpowiednie źródło finansowania ryzykownych aktywów” napisaną pod kierunkiem naukowym dr. hab. Andrzeja Rzońcy, prof. SGH oraz dr Anna Kozłowska za pracę „Wspieranie stabilności finansowej za pomocą antycyklicznych rozwiązań w regulacjach bankowych”, obronioną w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Małgorzaty Iwanicz-Drozdowskiej.


15 grudnia

Maciej Nowara laureatem konkursu prezesa NBP

Laureatem II nagrody za najlepszą pracę magisterską został Macieja Nowara za pracę pt. „Przestrzenne procesy cenotwórcze na polskim rynku benzyny: analiza ekonometryczna” napisaną pod kierunkiem naukowym dr. hab. Andrzeja Torója, prof. SGH. Wyróżnienie otrzymała Oleksandra Stoykova za pracę pt. „How to boost regional integration? Monetary union vs. fixed exchange rate regime” obronioną napisaną pod kierunkiem naukowym dr. Tomasza Napiórkowskiego.


20 października

Stypendium m.st. Warszawy dla naszych doktorantek

W tegorocznej edycji programu stypendialnego m.st Warszawa, stypendium otrzymały dwie doktorantki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: mgr Anna Zdyb i mgr Sylwia Zdziech.


24 sierpnia

Masters LA SGH na 30 Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

22–23 sierpnia w Lublinie odbyły się jubileuszowe XXX Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Sportowcy z SGH zdobyli łącznie 17 medali.


27 lipca

Studentka SGH finalistką konkursu Studencki Nobel 2020

Znamy finalistów tegorocznej, 11.edycji konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Niezależne Stowarzyszenie Studentów.  Nagrodę w dwóch kategoriach otrzymała świeżo upieczona absolwentka SGH Karolina Bolesta.


23 lipca

Doktorant SGH laureatem ósmej edycji konkursu ETIUDA NCN

Narodowe Centrum Nauki finansuje stypendia dla doktorantów realizujących badania podstawowe, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce kariery naukowej. ​Laureatem konkursu z ramienia naszej uczelni jest mgr Marcin Wroński, doktorant w Kolegium Gospodarki Światowej.


9 lipca

Nagrodzone prace w 51. edycji konkursu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Kapituła Konkursu Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, w wyniku przeprowadzonej podwójnej recenzji, przyznała nagrody i wyróżnienia w 51. edycji konkursu na najlepsze prace z rachunkowości i przetwarzania danych z rachunkowości.


8 czerwca

Drugie miejsce w konkursie Ethics Challenge 2020

Nasi studenci: Wiktor Andrzejewski, Hubert Jarecki, Cezary Janiszewski i Szymon Karaś pod opieką dra Kamila Gemry, zdobyli drugie miejsce w konkursie Ethics Challenge 2020 organizowanym przez CFA Society Poland.


15 maja

Małgorzata Walerych laureatką programu START 2020

​Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 28. przyznała najzdolniejszym młodym naukowcom z całej Polski stypendia w programie START. Wśród laureatów w dziedzinie ekonomia jest Małgorzata Walerych, doktorantka w Kolegium Analiz Ekonomicznych, której zainteresowania koncentrują się wokół problematyki ekonomii pracy.