Seminarium Securitisation - a must for growth and capital management

Kiedy? 28 maja 2025 r. (środa), godz. 13:00
Gdzie? Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 3A

Instytut Finansów we współpracy z Prime Collateralised Securities (PCS) zaprasza do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym sekurytyzacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Seminarium zostanie poprowadzone w języku polskim, przy czym prezentacja będzie wyświetlana w języku angielskim.

PCS to niezależna organizacja non-profit, której celem jest wzmocnienie rynku sekurytyzacji w Europie poprzez promowanie standardów jakości, przejrzystości i prostoty. Radzie PCS przewodniczy Francesco Papadia, były Dyrektor Generalny ds. Operacji Rynkowych w Europejskim Banku Centralnym. Od 2019 roku PCS jest autoryzowanym i nadzorowanym przez Autorité des Marchés Financiers (AMF) podmiotem weryfikującym zgodność ze standardami STS (Simple, Transparent and Standardised).

Zakres tematyczny

Seminarium skoncentruje się na kluczowych zagadnieniach związanych z sekurytyzacją, m.in.:

Why?

  • Wprowadzenie czym jest sekurytyzacja i jakie korzyści może przynieść
  • Krótka historia sekurytyzacji – rozwój rynku od lat 80. do dziś
     

Tools

  • Kluczowe pojęcia: tranching, waterfall, SPV, liquidity facility
  • Podstawowe mechanizmy sekurytyzacji aktywów  –  sekurytyzacja true sale oraz syntetyczna, struktury funded / unfunded

How?

  • Sekurytyzacja jako narzędzie zarządzania kapitałem i ryzykiem


What?

  • Reżim STS – wymogi „simple, transparent & standardised” i korzyści regulacyjne


Jeżeli chcesz zrozumieć, jak sekurytyzacja – tradycyjna i syntetyczna – może wspierać nie tylko optymalizację kapitałową, lecz także odporność firmy, to to szkolenie dostarczy Ci praktycznej wiedzy, przykładów i aktualnego kontekstu regulacyjnego, z uwzględnieniem regulacyjnych rozwiązań w zakresie „prostej, przejrzystej i standardowej” sekurytyzacji (STS).

Seminarium otworzy dr hab. Marcin Liberadzki, prof.SGH a program obejmie prezentację CTO PCS, Harry’ego Noutsosa, oraz sesję Q&A, podczas której uczestnicy będą mogli swobodnie zadawać pytania dotyczące prezentacji – sesję poprowadzi również dr hab. Marcin Liberadzki., prof.SGH.

Seminarium jest skierowane do wszystkich interesariuszy –  studentów, jak również praktyków, którzy chcą lepiej zrozumieć transakcje syntetyczne oraz ocenić wpływ reżimu STS na strukturę swoich transakcji.

Formularz rejestracyjny

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy panelu
Obraz
Harry Noutsos

Harry Noutsos rozpoczął pracę w obszarze sekurytyzacji w 2000 roku. Po doświadczeniach w zakresie badań i strukturyzacji w Credit Suisse, objął stanowiska związane z modelowaniem i strukturyzacją w Bank of America oraz Santander, a następnie został Global Head of ABS w ING. Z PCS jest związany od 2021 roku.

 

Obraz
Marcin Liberadzki

dr hab. Marcin Liberadzki, prof.SGH

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Zatrudniony na stanowisku profesora SGH. Ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku „finanse i bankowość”, tam też odbył studia doktoranckie. Prowadzi badania i publikuje na temat zielonych obligacji, Sustainability – Linked Bonds, oraz hybrydowych papierów wartościowych. 
Autorytet w Polsce i na świecie w obszarze papierów contingent convertibles (CoCos). Książka jego współautorstwa pt. ‘Hybrid Securities. Pricing, Structuring and Risk Assessment’, wyd. Palgrave Macmillan, 2016, jest trzecią na świecie monografią w jęz. angielskim na ten temat.
Sekretarz Senatu SGH kadencji 2016-20, Członek Senatu SGH kadencji 2020-24 i 2024-28, pełnił funkcję przewodniczącego Senackiej Komisji Statutowej.
Jest również absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, od 2009 r. wykonuje zawód radcy prawnego. 


 

.