Ryzyko i rynki finansowe w zmieniającej się rzeczywistości

Data wydarzenia:
17.10.2022, 13:00 - 17:30
plakat promujący wydarzenie

Udział w seminarium będzie bezpłatny, a jego uczestnikami będą naukowcy i praktycy związani z ryzykiem zarówno w wymiarze praktycznym jak i akademickim.

Przełom XX i XXI wieku, a następnie kolejne dekady nowego stulecia charakteryzowały się zaskakującym tempem i dynamiką zmian związanych m.in. z aplikacjami osiągnięć nauki do praktyki. Rewolucje w technologii informacyjnej i biotechnologii przy dominującym dogmacie wzrostu oraz lekceważeniu globalnego zagrożenia katastrofą ekologiczną spowodowały wzrost stopnia realizacji różnego rodzaju ryzyka, w szczególności tego, które do tej pory było traktowane jako ekstremalne. Jednocześnie jesteśmy świadkami istotnych zmian rzeczywistości jaka nas otacza.

Zarówno pandemia jak i wojna za wschodnią granicą postawiły wiele podmiotów wobec wyzwań wcześniej niedostrzeganych. Zjawiska te zmusiły do podjęcia niestandardowych działań, które jak wskazują obserwacje na długo zostaną w naszej praktyce gospodarczej, uczelnianej jak i życiu prywatnym.

Spostrzeżenia te skłoniły zespół Instytutu Ryzyka i Rynków Finansowych do zainicjowania działań mających na celu podzielenie się nowymi doświadczeniami i  przemyśleniami związanymi z tymi sytuacjami.

Rodzaj wydarzenia:
seminarium
Kategoria wydarzenia:
naukowe
Lokalizacja:

Aula II, budynek C

Organizator:

Instytut Ryzyka i Rynków Finansowych