Studia Podyplomowe Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Praktyce Działu Kadr i Płac

Studia Podyplomowe Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Praktyce Działu Kadr i Płac przekazują kompleksową wiedzę na poziomie eksperckim z zakresu kadr i płac, ze szczególnym naciskiem na wykształcenie praktycznych umiejętności z zakresu prawa pracy, kalkulowania wynagrodzeń oraz kierowania procesem oceny ścieżki kariery.

Atuty kierunku
Puzzle ikona

Elastyczne studiowanie 
– po zrealizowaniu modułu obowiązkowego, Słuchacze sami decydują czy chcą realizować jedną czy dwie specjalizacje

Rozwijanie zdolności ikona

Wykładowcy 
– wykłady, warsztaty i grupy dyskusyjne prowadzi sprawdzona w ramach studiów podyplomowych kadra

Praca zdalna SGH ikona zielona

Forma zajęć 
– warsztaty i grupy dyskusyjne mają charakter praktyczny i hybrydowy

Studia Podyplomowe Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Praktyce Działu Kadr i Płac przeznaczone są dla osób mających doświadczenie w pracy w kadrach lub płacach, albo w obydwu obszarach, które chcą uzyskać wiedzę ekspercką w kadrach lub płacach, ze szczególnym naciskiem na wykształcenie praktycznych umiejętności z zakresu prawa pracy, kalkulowania wynagrodzeń oraz kierowania procesem oceny ścieżki kariery.

Adresatami Studiów Podyplomowych Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Praktyce Działu Kadr i Płac są w szczególności:

  • kierownicy działów ds. kadr i płac,
  • pracownicy działów ds. kadr i płac,
  • przedsiębiorcy,
  • menedżerowie.

W ramach Studiów wykładana jest wiedza z zakresu naliczania wynagrodzeń na poziomie zaawansowanym. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie się na studia przede wszystkim osób, które wiedzą:

  1. co to jest wynagrodzenie, klasyfikacja wynagrodzeń, jakie systemy wynagrodzeń może zastosować pracodawca, wynagrodzenie minimalne i jego znaczenie.
  2. w jaki sposób obliczyć wynagrodzenie netto pracownika: składki ZUS/zwolnienia składkowe, podatek dochodowy/ zwolnienia podatkowe, koszty uzyskania przychodu, kwota wolna od podatku, obciążenia składkowo-podatkowe różnych składników wynagrodzenia w praktyce.
  3. jak obliczyć wynagrodzenie pracownika, jeżeli wynagrodzenie określone jest w stawce miesięcznej a pracownik nie przepracował pełnego miesiąca - choroba, inna przyczyna nieobecności, kilka nieobecności z różnych przyczyn, zmiana wymiaru czasu pracy i/lub wynagrodzenia w trakcie miesiąca.
  4. w jaki sposób wyliczyć wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego, jeżeli pracownik oprócz wynagrodzenia stałego otrzymuję zmienne składniki wynagrodzenia lub jego wynagrodzenie podstawowe ma charakter zmienny; w jaki sposób obliczyć wynagrodzenie za inne niż urlop wypoczynkowy zwolnienia płatne (np. tzw. urlopy okolicznościowe); jak wyliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop, ustalić współczynnik do ekwiwalentu; jakie inne składnik będą obliczane według zasad obowiązujących dla ekwiwalentu.
  5. w jaki sposób obliczyć wynagrodzenie oraz dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych, pojęcie normalnego wynagrodzenia; jak obliczyć dodatek za pracę w porze nocnej.
  6. w jaki sposób obliczyć wynagrodzenia osób zatrudnionych na innej podstawie niż stosunek pracy: umowa zlecenia, umowa o dzieło, kontrakt menedżerski, zarząd, rada nadzorcza.
Uroczyste zakończenie pierwszej edycji studiów

Uroczyste zakończenie 1. edycji Studiów Podyplomowych Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Praktyce Działu Kadr i Płac

REKRUTACJA TRWA

  • Studia hybrydowe
  • Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w piątki 16:30–19:45, soboty i niedziele 9:00–16:05.
  • Opłata za całość studiów: 5400 zł (możliwe raty).
     
PARTNERZY
Sylwia Morawska zdjęcie
kierownik studiów

dr hab. Sylwia Morawska, prof. SGH
tel.: +48 607 059 397
e-mail: smoraw@sgh.waw.pl

Sekretarz Studiów

mgr Jolanta Nikścin
tel.: +48 22 564 93 83
tel.: +48 517 082 896
e-mail: jn22301@sgh.waw.pl

Programy MBA i studia podyplomowe

Menu