- Osiągnięcia naukowe
W postępowaniu kwalifikacyjnym kandydat może zgłosić osiągnięcie w następujących olimpiadach stopnia centralnego i otrzymać z tego tytułu dodatkowe punkty.
- Olimpiada Przedsiębiorczości:
- laureaci i finaliści otrzymują maksymalną możliwą liczbę punktów w rekrutacji - 433 pkt i nie są zapraszani na test z wiedzy o przedsiębiorczości, uczestnicy eliminacji centralnych otrzymują 333 pkt.
- Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej:
- Laureaci, którzy zajęli 6 pierwszych otrzymują maksymalną możliwą liczbę punktów w rekrutacji - 433 pkt i nie są zapraszani na test z wiedzy o przedsiębiorczości, pozostali laureaci i finaliści stopnia centralnego otrzymują 333 pkt i mogą wziąć udział w teście z wiedzy o przedsiębiorczości.
- Inne olimpiady przedmiotowe:
- Olimpiada Fizyczna,
- Olimpiada Geograficzna,
- Ogólnopolska Olimpiada Historyczna,
- Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego,
- Olimpiada Języka Francuskiego,
- Olimpiada Języka Hiszpańskiego,
- Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego,
- Olimpiada Matematyczna,
- Wiedza o Polsce i Świecie Współczesnym,
- Olimpiada Informatyczna,
- laureaci otrzymują maksymalną możliwą liczbę punktów w rekrutacji - 433 pkt i nie są zapraszani na test z wiedzy o przedsiębiorczości, finaliści stopnia centralnego tych olimpiad otrzymują 333 pkt i mogą wziąć udział w teście z wiedzy o przedsiębiorczości.
- Olimpiada Statystyczna:
- laureaci i finaliści stopnia centralnego otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwą do uzyskania z matematyki jako przedmiotu maturalnego zgłaszanego w procesie rekrutacji.
- Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”:
- laureaci i finaliści stopnia centralnego otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwą do uzyskania z historii jako przedmiotu maturalnego zgłaszanego w procesie rekrutacji.
Podczas składania dokumentów kandydat zobowiązany jest przedstawić oryginał zaświadczenia wydanego przez główny komitet organizacyjny danej olimpiady. Kandydaci mogą wykorzystywać uprawnienia wynikające z tytułu laureata lub finalisty olimpiad, niezależnie od roku ich uzyskania, w okresie czterech lat od roku uzyskania świadectwa dojrzałości, to jest w roku zdania matury oraz w trzech kolejnych latach.
- Olimpiada Przedsiębiorczości:
- Osiągnięcia sportowe
Za wymienione niżej osiągnięcia sportowe w dyscyplinie podlegającej Polskiemu Związkowi Sportowemu (według wykazu Ministra właściwego ds. Sportu) kandydat otrzymuje dodatkową liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym, przy czym suma punktów nie może przekraczać 433. Uwzględniane jest tylko najwyżej punktowane z poniższych osiągnięć, w przypadku gdy kandydat spełnia kryteria więcej niż jednego z nich:
- 100 punktów za uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich;
- 50 punktów za uczestnictwo w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy lub igrzyskach europejskich w kategorii juniora lub starszej;
- 40 punktów za uczestnictwo w rozgrywkach najwyższej klasy w hierarchii krajowych ligowych rozgrywek w danej kategorii wiekowej, w zespołowych grach sportowych w co najmniej jednym meczu w okresie od 1 stycznia 2022 r., do dnia zakończenia rejestracji kandydatów na studia pierwszego stopnia;
- 40 punktów za zdobycie medalu mistrzostw Polski w kategorii juniora lub starszej w okresie od 1 stycznia 2022 r. do dnia zakończenia rejestracji kandydatów na studia pierwszego stopnia;
- 30 punktów za członkostwo w kadrze narodowej w kategorii juniora lub starszej w bieżącym roku kalendarzowym;
- 30 punktów za uczestnictwo w rozgrywkach drugiego stopnia w hierarchii krajowych ligowych rozgrywek w danej kategorii wiekowej, w zespołowych grach sportowych w co najmniej jednym z sezonów ostatnich dwóch lat, jeżeli hierarchia ligi danej dyscypliny obejmuje co najmniej trzy stopnie rozgrywek;
- 30 punktów za miejsca 4-8 w mistrzostwach Polski w kategorii juniora lub starszej w ostatnich dwóch latach liczonych do dnia rozpoczęcia rejestracji kandydatów na studia pierwszego stopnia;
- 20 punktów za uczestnictwo w najlepszych sześciu drużynach zespołowych gier sportowych w krajowych finałach mistrzostw Polski w kategorii juniora lub starszej w ostatnich dwóch latach liczonych do dnia rozpoczęcia rejestracji kandydatów na studia pierwszego stopnia;
- 20 punktów za uczestnictwo w rozgrywkach trzeciego stopnia w hierarchii krajowych ligowych rozgrywek w danej kategorii wiekowej, w zespołowych grach sportowych w co najmniej jednym z sezonów ostatnich dwóch lat liczonych do dnia rozpoczęcia rejestracji kandydatów na studia pierwszego stopnia, jeżeli hierarchia ligi danej dyscypliny obejmuje co najmniej pięć stopni rozgrywek.
Kandydat zobowiązany jest do przedstawienia oryginału zaświadczenia wydanego przez odpowiedni polski związek sportowy.