Niewidoczni, niebędący, niezbędni. Administracja uczelni na rzecz doskonałości naukowej

Projekt realizowany jest przez Wydział Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach konsorcjum ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie w ramach programu „Dialog”  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt składa się z dwóch komponentów:

  1. badawczego, który ma dostarczyć wiedzę w zakresie funkcji pełnionych przez pracowników administracyjnych (w tym ich problemów i potrzeb w kwestii doskonalenia zawodowego), a także systemów organizacji ich pracy;
  2. szkoleniowego, który pozwoli zdobytą na wcześniejszym etapie wiedzę wykorzystać w praktyce na rzecz doskonalenia pracowników oraz systemów organizacji pracy na różnych szczeblach (i pomiędzy różnymi szczeblami) administracji.

Kierownikiem projektu jest mgr Anna Mielczarek-Taica , kierowniczka dziekanatu Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK. Zespół Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odpowiada za zadanie 8: Wizyty studyjne/jobshadowing. W SGH koordynatorem projektu jest: dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, prof. SGH.

Celem zadania  projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji pracowników administracyjnych zatrudnionych w strukturach szkół wyższych na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych. Wizyty studyjne /jobshadowing w szkołach wyższych, zorganizowane zostaną na zasadzie analogicznej do Staff Mobility Erasmus+. Każda wizyta studyjna będzie trwała 3–-4 dni i powinna odbyć się na uczelni zlokalizowanej w innym województwie niż uczelnia, w której pracuje aplikant. Wybrani do programu aplikanci uzyskają zwrot kosztów osobowych, w tym koszt transportu, noclegu.

Podczas wizyty będą mogli zapoznać się z organizacją uczelni, jej kulturą organizacyjną, specyfiką pracy w różnych jednostkach, zwłaszcza w jednostce analogicznej do tej, w której są zatrudnieni. Każdy uczestnik projektu będzie zobowiązany do przygotowania raportu z wizyty oraz wzięcia udziału w anonimowej ankiecie online. W trakcie projektu planowane są dwa nabory po 20 uczestników. Informacja o pierwszym naborze pojawi się wkrótce.

Kierownik projektu:
dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, prof. SGH
Dofinansowanie dla SGH:
70 776 PLN
Wartość projektu:
226 469 PLN
Instytujca finansująca:
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Data realizacji:
Listopad 2019 - Lipiec 2022
Kategoria według klasyfikacji Web of Science: Economics :
Public Administration
Jednostka organizacyjna:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie » Kolegia » Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
.