Podyplomowe Studia Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami
Podyplomowe Studia Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami przekazują wiedzę na temat istoty i znaczenia podatków wobec globalizacji gospodarek, zwiększającego się znaczenia przedsiębiorstw międzynarodowych i mechanizmów regulacyjnych alokację zysków między państwami.

Kompleksowa wiedza – pozwoli lepiej zrozumieć istotę planowania podatkowego poprzez ceny transferowe

Aplikowalna wiedza – w zakresie wyceny transakcji, sporządzania dokumentacji czy minimalizacji ryzyka podatkowego

Praktyczne zajęcia – panel dyskusyjny oraz zajęcia warsztatowe obejmujące analizę przypadków
Dlaczego warto?
- Studia pozwolą lepiej zrozumieć istotę planowania podatkowego poprzez ceny transferowe, a przez to ułatwią absolwentom poruszanie się w skomplikowanym świecie zarządzania podatkami w grupach kapitałowych i podejmowanie działań w zakresie compliance.
- Studia tworzą unikatową możliwość analizy wielu przypadków praktycznych, w tym w formule warsztatów, służących przedstawieniu instrumentów podatkowych mających na celu kształtowanie polityki podatkowej w przedsiębiorstwie.
- Ważnym elementem programu jest zarządzanie ryzykiem podatkowym, w szczególności poprzez wycenę transakcji i sporządzanie dokumentacji podatkowej.
- Zdobyta wiedza i nabyte umiejętności zwiększą wartość absolwentów na rynku pracy, a z uwagi na relatywnie wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w obszarze cen transferowych, dołączą oni do ograniczonego grona pożądanych na rynku specjalistów.
Czy dla mnie?
Podyplomowe Studia Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami adresowane są do:
- kadry menedżerskiej,
- pracowników służb finansowo-księgowych,
- pracowników administracji skarbowej,
- doradców podatkowych,
- przedstawicieli profesji prawniczych,
- osób, które chcą pogłębić znajomość kształtowania i weryfikacji prawidłowości cen transferowych w przedsiębiorstwach.
Rekomendacje
Studia stanowią wyważone połączenie teorii, współczesnych trendów rozwojowych, jak również praktyki, z naciskiem na przełożenie założeń regulacyjnych na praktykę biznesową. Uznani wykładowcy z uczelni, praktycy z wiodących firm doradczych, pracownicy administracji skarbowej gwarantują wszechstronne spojrzenie na różne obszary zarządzania podatkami, w szczególności problematykę cen transferowych. Unikatowe studia o szerokim i kompleksowym podejściu do zagadnień transfer pricing. Słuchacze zapoznają się nie tylko z materialnym prawem podatkowym bądź procedurami, ale również z założeniami wyceny różnych klas aktywów, rachunku kosztów, analizy finansowej czy statystycznej. Program wzbogacają warsztaty z praktykami oraz panel dyskusyjny.
Program
BLOK I. Geneza i ramy prawne cen transferowych i zarządzania podatkami (12 godz.)
- Podstawy finansów
- Ustawodawstwo krajowe. Źródła i wykładnia prawa podatkowego. Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Konwencja modelowa OECD i jej komentarz. Wytyczne OECD w sprawie cen transferowych. Dyrektywy i rozporządzenia unijne. Konwencja Arbitrażowa
- Zwalczanie nadużyć podatkowych. Instytucja obejścia prawa podatkowego. Pojęcie optymalizacji podatkowej. Unikanie podwójnego opodatkowania
BLOK II. Zarządzanie podatkami w przedsiębiorstwie (52 godz.)
- Ekonomiczne skutki opodatkowania. Metody pomiaru obciążeń podatkowych. Nominalne a efektywne obciążenia podatkowe. Ryzyko podatkowe i jego ograniczenie
- Opodatkowanie a wybór formy prawnej lub organizacyjnej działalności gospodarczej. Dokumentacja podatkowa umowy spółki
- Opodatkowanie a wybór miejsca prowadzenia działalności gospodarczej
- Podstawy analizy wskaźnikowej. Polityka wykazywania dochodów
- Planowanie podatkowe w zakresie VAT
- Zarządzanie stratami podatkowymi. Aspekt dokumentacyjny
- Opodatkowanie restrukturyzacji przedsiębiorstw
- Wpływ opodatkowania na decyzje inwestycyjne przedsiębiorstw
- Wpływ opodatkowania na wybór źródła finansowania działalności gospodarczej
- Optymalizacja opodatkowania świadczeń pracowniczych
- Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą
- Planowanie w zakresie podatków majątkowych
BLOK III. Podatki w rachunkowości (20 godz.)
- Podstawy rachunkowości. Rozkład przychodów i kosztów w ujęciu rodzajowym i funkcjonalnym
- Sprawozdawczość finansowa w przedsiębiorstwie międzynarodowym
- Rachunek kosztów – podstawowe aspekty sprawozdawcze i decyzyjne
- Wykorzystanie cen transferowych w rachunkowości zarządczej. Zawartość informacyjna cen transferu wewnętrznego
BLOK IV. Polityka cen transferowych (32 godz.)
- Zasada ceny wolnorynkowej (arm’s length principle). Korekty dochodów: pierwotna, korespondująca oraz wtórna
- Zasady i procedury w zakresie dokumentowania transakcji z podmiotami powiązanymi
- Zasady funkcjonowania metod szacunku: metoda porównywalnej ceny niekontrolowanej, metoda marży odsprzedaży, metoda koszt plus, metoda podziału zysku z uwzględnieniem analizy udziału i analizy rezydualnej, metoda marży transakcyjnej netto. Inne metody
- Analiza porównywalności. Czynniki określające porównywalność transakcji. Korekty porównywalności
- Przygotowywanie analizy porównawczej (benchmarking). Dobór próby badawczej. Bazy danych wykorzystywane w analizie porównawczej i inne narzędzia. Parametry statystyczne i ich istotność
- Porozumienia o repartycji (podziale) kosztów (CCA)
- Usługi świadczone wewnątrz grupy podmiotów powiązanych – szczególne problemy podatkowe
BLOK V. Wycena podatkowa transakcji (32 godz.)
- Standardy wyceny składników majątku. Metody i techniki wyceny. Podstawy analizy statystycznej
- Szczególne zasady i metody wyceny wartości niematerialnych i prawnych
- Wycena przedsiębiorstwa i zorganizowanych części przedsiębiorstwa
- Wycena przenoszonych funkcji oraz potencjału zysku w wyniku restrukturyzacji działalności przedsiębiorstwa
- Warsztaty: Dokumentowanie wybranych transakcji
BLOK VI. Spory podatkowe (20 godz.)
- Odpowiedzialność karna skarbowa. Sankcje
- Kontrole podatkowe i kontrole celno-skarbowe – charakterystyka, specyfika, obrona przed zarzutami
- Postępowanie polubowne (MAP) i arbitrażowe. Wymiana informacji
- Uprzednie porozumienia cenowe (APA)
- Orzecznictwo sądów administracyjnych
BLOK VII. Panele dyskusyjne, seminarium dyplomowe, egzaminy (12 godz.)
- Panel dyskusyjny
- Seminarium dyplomowe / Obrona pracy końcowej
- Egzaminy
Razem: 180 godz.
Kierownik studiów

Kierownik Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami oraz Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, doktor nauk prawnych, kierownik Zakładu Podatków w Instytucie Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doradca podatkowy, radca prawny.
Wykładowcy
Pracownik Zakładu Metod Probabilistycznych w Instytucie Ekonometrii SGH, pełni również funkcję kierownika Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu SGH. Ukończył studia magisterskie na kierunki informatyka oraz matematyka na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego z ocenami celujący oraz bardzo dobry.
Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podatkowe Studia Podyplomowe SGH (dyplom z wyróżnieniem, specjalizacja – opodatkowanie obrotu nieruchomościami). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów oraz w spółkach doradztwa podatkowego.
LL.M, doradca podatkowy, radca prawny. Regionalna executive manager, zarządzająca zespołem LPM na obszar Europy kontynentalnej w międzynarodowej kancelarii Clifford Chance. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British and European Legal Studies (współpraca Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Cambridge), LL.M. na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym oraz w doradztwie prawno-podatkowym, które zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, w tym w firmach z grupy tzw. Wielkiej Czwórki i korporacjach międzynarodowych, a także jako prawnik in-house. Zajmuje się m.in. doradztwem w zakresie profesjonalnego zarządzania projektami prawnymi (LPM), prawa spółek handlowych, umów gospodarczych, praw autorskich, prawa ochrony konkurencji, prawa pracy, prawa cywilnego oraz oceną skutków prawnych i podatkowych krajowych i międzynarodowych struktur właścicielskich (fuzje i przejęcia, likwidacje, zakładanie oddziałów), identyfikowaniem i minimalizowaniem obszarów ryzyka. Uczestniczyła w licznych przeglądach prawnych i podatkowych podmiotów gospodarczych w Polsce (due diligence, sign-off). Posiada również praktyczne doświadczenie w reprezentacji klientów przed organami administracji, sądami administracyjnymi i sądami powszechnymi oraz w planowaniu strategii postępowań z zakresu prawa podatkowego i szeroko pojętego prawa gospodarczego. Jest autorką publikacji w C.H.Beck, WoltersKluwer, Shaker Verlag, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Prowadziła szkolenia i wykłady m.in. w Warszawie, Krakowie, Berlinie, Frankfurcie nad Odrą, Brukseli i Utrechcie.
Doktor prawnych, adwokat, doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny, biegły rewident w Irlandii – Certified Public Accountant in Ireland, biegły ds. wykrywania przestępstw i nadużyć gospodarczych – Certified Fraud Examiner, międzynarodowy audytor wewnętrzny – Certified Internal Controls Auditor.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Od roku 1993 pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, obecnie Zakładu Rynków Kapitałowych i Teorii Finansów w Instytucie Finansów. Zajmuje się problematyką finansów i opodatkowania przedsiębiorstw oraz podatków majątkowych.
Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dyrektor Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH. Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze RP w latach 2014–2016.
Menedżer w Crido z 10-letnim doświadczeniem w doradzaniu międzynarodowym klientom w zakresie cen transferowych. Doświadczenie zdobywała w Ministerstwie Finansów oraz w dużym międzynarodowym przedsiębiorstwie. W swojej pracy kładła nacisk na wdrażanie narzędzi automatyzujących dokumentację cen transferowych.
Partner kierujący zespołem ds. Cen Transferowych Deloitte w Polsce oraz Europie Środkowej, członek Forum Cen Transferowych Unii Europejskiej (EU Joint Transfer Pricing Forum) – grupy eksperckiej doradzającej Komisji Europejskiej w sprawach podatkowych dotyczących cen transferowych.
Ekonomista, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Obszar jego zainteresowań badawczych to finanse przedsiębiorstw (w szczególności funkcjonowanie i rozwój małych i średnich przedsiębiorstw) oraz finanse publiczne (dług publiczny oraz zarządzanie i kontrola w sektorze finansów publicznych).
Polski doradca podatkowy (nr wpisu 11419), absolwent ekonomii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie następnie pracował jako asystent w katedrze Rachunkowości i Opodatkowania Przedsiębiorstw. Praktyczne doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym zdobywał pracując dla niemieckiej spółdzielni doradców podatkowych DATEV z Norymbergii.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, doktor nauk prawnych, kierownik Zakładu Podatków w Instytucie Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami oraz Podyplomowych Opodatkowanie Międzynarodowe (wcześniej Międzynarodowych Strategii Podatkowych), doradca podatkowy, radca prawny, ekspert w Departamencie Polityki Podatkowej MF.
Manager w Crido Taxand. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z analizą porównawczą cen transferowych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych SGH. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie analizy statystycznej danych finansowych.
Adiunkt w Zakładzie Prawa Podatkowego i Celnego w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Radca prawny. Partner w kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy.
Profesor uczelni w Katedrze Rachunkowości Menedżerskiej w SGH, biegły rewident. Doświadczony wykładowca i konsultant, autor lub współautor kilkudziesięciu książek i artykułów z zakresu rachunkowości. Sekretarz Kapituły Konkursu na najlepsze prace z dziedziny rachunkowości, działającej w ramach Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Dyrektor w zespole cen transferowych Deloitte. W latach 2016-2017 pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu w Ministerstwie Finansów, odpowiedzialnego za negocjacje uprzednich porozumień cenowych (APA) oraz MAP, a także politykę cen transferowych i legislację. Jest doradcą podatkowym, był członkiem Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego.
Magister Prawa (Uniwersytet Gdański) oraz absolwentka studiów II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Wieloletni pracownik Ministerstwa Finansów, w tym jako naczelnik w Departamencie Podatku od Towarów i Usług, z-ca dyrektora w Departamencie Cen Transferowych i Wycen, obecnie z-ca dyrektora w Departamencie Podatków Dochodowych.
Doradca podatkowy w kancelarii Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Sp.K. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym, w szczególności w zakresie unikania podwójnego opodatkowania, planowania podatkowego oraz rozwiązywania międzynarodowych sporów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych i podatku dochodowym od osób fizycznych.
Doktor ekonomii, pracownik Katedry Rachunkowości Menedżerskiej SGH. Specjalista z zakresu rozwiązań controllingu, rachunkowości zarządczej i rachunku kosztów. Egzaminator KIBR. Autor badań własnych z zakresu budżetowania i rachunku kosztów, uczestnik projektów badawczych.
Absolwentka kierunku finanse i rachunkowość (specjalność: finanse przedsiębiorstwa) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Tax Manager w Dziale Transfer Pricing KPMG. Jej doświadczenie obejmuje szereg zagadnień dotyczących problematyki cen transferowych.
Partner w zespole Cen Transferowych w biurze PwC w Warszawie. Specjalizuje się w obszarze łączenia zagadnień cen transferowych ze strategiami biznesowymi. Jest uznanym ekspertem w obszarze tworzenia pragmatycznych rozwiązań w kompleksowych sporach w zakresie cen transferowych, w tym przy wykorzystywaniu procedur międzynarodowych.
Doradca podatkowy, radca prawny, pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów SGH, dyrektor w KUKE S.A., ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów w latach 2019–2022. W Ministerstwie Finansów odpowiadał za przeprowadzenie szeregu reform podatkowych w zakresie podatków dochodowych, w tym w szczególności wdrożenie ryczałtu od dochodów spółek oraz szeregu regulacji uszczelniających system podatkowy.
Doradca podatkowy (nr wpisu 02222), prawnik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Partner w KPMG, gdzie kieruje zespołem Global Mobility Services. Członek Rady Nadzorczej International Fiscal Association (IFA), Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
radca prawny, Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów. Kieruje pionem ww. Departamentu nadzorującym czynności sprawdzające, kontrole podatkowe oraz kontrole celno-skarbowe w szczególności w zakresie agresywnego planowania podatkowego oraz cen transferowych. Wieloletni pracownik Krajowej Administracji Skarbowej a wcześniej kontroli skarbowej.
Doradca podatkowy, partner w kancelarii SSW Pragmatic Solutions, szef zespołu cen transferowych, były zastępca dyrektora Departamentu Cen Transferowych i Wycen w Ministerstwie Finansów. Posiada unikatowe doświadczenie, łącząc praktykę w polskich i międzynarodowych firmach konsultingowych z pracą w administracji publicznej na polu kształtowania polityki państwa w zakresie cen transferowych. Jest jednym z głównych autorów przepisów o cenach transferowych w ustawie o PIT i CIT obowiązujących od 2019 r. w Polsce.
Profesor nadzwyczajny w Zakładzie Prawa Finansowego i Podatkowego. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki praw człowieka, procedury administracyjnej oraz prawa podatkowego. Sędzia NSA, członek Komitetu Ekspertów w Ośrodku Studiów Fiskalnych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.
Wspólnik kancelarii podatkowej Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy. Doradca podatkowy, prawnik, były członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego. Przewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego KIDP. Doświadczony wykładowca z zakresu podatków (głównie podatek VAT).
Doktor w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne, adiunkt w Zakładzie Prawa Podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, starszy asystent sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, w Izbie Finansowej. Działa m.in. dla Centrum Analiz i Studiów Podatkowych (CASP).
Dyrektor Instytutu Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w latach 2001–2013 r. kierownik Katedry Finansów, członek Senatu SGH, wybitny specjalista w zakresie finansów. W latach 2005–2012 był przez dwie kadencje dziekanem Kolegium Zarządzania i Finansów.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (Promocja XXV) oraz Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Rewizji Finansowej UW. Przyjęty do programu Akademii Oceny Skutków Regulacji (projekt realizowany przez Uniwersytet Warszawski na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).
Ekonomista, absolwent WNE UW w dziedzinie Cybernetyka ekonomiczna i informatyka oraz MBA w dziedzinie zarządzania. Biegły Sądu Okręgowego w Warszawie (1999–2019) w zakresie: „wyceny wartości niematerialnych (znaki towarowe, patenty, know-how), wyceny instrumentów kapitałowych i finansowych (akcje, udziały, opcje) oraz analizy ryzyka w zarządzaniu”.
Doradca podatkowy, zatrudniony jako radca w Wydziale Cen Transferowych i Porozumień Cenowych w Ministerstwie Finansów. Jest odpowiedzialny za prowadzenie postępowań w zakresie uprzednich porozumień cenowych (APA). Ma bogate doświadczenie w zakresie kontroli skarbowych i celno-skarbowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Prezes zarządu Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych. Od ponad 15 lat zajmuje się cenami transferowymi. Wiedzę i praktykę nt. regulacji transfer pricing pozyskała w pracy w firmach doradczych, Ministerstwie Finansów w zespole ds. uprzednich porozumień cenowych, a także jako specjalista ds. cen transferowych w polskiej grupie kapitałowej.
Partner w Dziale Cen Transferowych firmy Crido Taxand. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu cen transferowych. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym i członkiem ACCA.
Zastępca dyrektora Departamentu Kluczowych Podmiotów w Ministerstwie Finansów, specjalista z zakresu cen transferowych. Odpowiedzialny za prowadzenie procedur uprzednich porozumień cenowych (APA) i procedur wzajemnego porozumiewania się (MAP) w imieniu Ministra Finansów. Współpracuje z terenowymi organami podatkowymi w sprawach dotyczących kontroli cen transferowych. Jako polski delegat uczestniczy w posiedzeniach Inclusive Framework on BEPS i Grup Roboczych OECD.
Partner w Dziale Cen Transferowych firmy konsultingowej Crido Taxand. Ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Finanse i Rachunkowość. Specjalizuje się w tematyce cen transferowych od 2005 roku. Posiada szerokie doświadczenie w krajowych i międzynarodowych projektach.
Pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów SGH. Wykładowca akademicki (Zaawansowana rachunkowość finansowa, Międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej, Rachunkowość podatkowa, Sprawozdawczość finansowa). Autorka i współautorka artykułów z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości finansowej.
Absolwent Wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Polskiej Akademii Nauk z zakresu finansów i rachunkowości. Doradca podatkowy z ponad 28 letnim stażem w wykonywaniu czynności doradztwa podatkowego. Obecnie prowadzi kancelarię w Warszawie, wspomagając podmioty krajowe i zagraniczne w zarządzaniu ryzykiem podatkowym wynikającym z realizacji transgranicznych transakcji z podmiotami powiązanymi.
Profesor w Zakładzie Rynków Kapitałowych i Teorii Finansów Instytutu Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doświadczony praktyk w zakresie fuzji i przejęć. Prezes zarządu w Navigator Capital S.A. Prezes Domu Maklerskiego Navigator. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa finansowego i strategicznego.
Adwokat, doradca podatkowy, starszy wspólnik w kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Doradza w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego, optymalizacji podatkowej, M&A oraz cen transferowych. Jest także członkiem Permanent Scientific Committee w International Fiscal Association.
Partner w zespole cen transferowych CRIDO. Ma prawie 15-letnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze TP dla polskich i międzynarodowych klientów. W swojej dotychczasowej karierze realizowała różnorodne projekty, w tym m. in. negocjowała dla klientów uprzednie porozumienia cenowe (APA) z Ministerstwem Finansów, przygotowywała wyceny transakcji (finansowych, niematerialnych, towarowych) na potrzeby podatkowe.
Doktor habilitowany nauk prawnych, doktor nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw SGH, doradca podatkowy, radca prawny, były pracownik urzędu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Specjalizuje się w prawie podatkowym oraz prawie gospodarczym. Członek Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania.
Naczelnik Wydziału w Departamencie Kluczowych Podmiotów w Ministerstwie Finansów, specjalistka z zakresu cen transferowych, doradca podatkowy. Odpowiedzialna za prowadzenie procedur uprzednich porozumień cenowych (APA) w imieniu Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Współpracuje z terenowymi organami podatkowymi w sprawach dotyczących kontroli cen transferowych. Jako polski delegat uczestniczyła w posiedzeniach Grup Roboczych OECD i Joint Transfer Pricing Forum UE. Posiada również wieloletnią praktykę zawodową w departamentach podatkowych instytucji finansowych.
Rekrutacja
Rekrutacja trwa.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
- umowa o warunkach odpłatności za studia,
Dokument
- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:
- regularne uczestnictwo w zajęciach,
- zdanie dwóch egzaminów semestralnych,
- przygotowanie i obrona pracy końcowej.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 7500 zł.
Możliwość wpłaty w dwóch ratach:
I rata: 4000 zł – płatna przy zapisie,
II rata: 3500 zł – płatna do 29 lutego 2024 r.
W ramach opłaty SGH zapewnia niezbędne materiały dydaktyczne i konspekty zajęć. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Studia Podyplomowe Ceny Transferowe i Zarządzanie Podatkami zostały opublikowane w BUR PARP pod numerem 2023/03/30/15499/1759570.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Janina Goś
tel.: +48 22 564 96 56
tel.: +48 792 635 056
e-mail: jkowal3@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH
e-mail: mjamro@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Janina Goś
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Zarządzania i Finansów
Instytut Finansów, Zakład Podatków
- Studia hybrydowe.
- Studia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele 8:30–16:00.
- Opłata za całość studiów: 7500 zł (możliwe raty).

dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH
e-mail: mjamro@sgh.waw.pl
Janina Goś
tel.: +48 22 564 96 56
tel.: +48 792 635 056
e-mail: jkowal3@sgh.waw.pl
