Szkolenie przywództwo w organizacji

Współczesne przywództwo wymaga od liderów umiejętności rozumienia innych, skutecznego komunikowania się, wyłaniania talentów i budowania ścieżki kariery dla osób, które wyróżniają się w zespole. Od liderów nadal wymaga się, aby byli odpowiedzialni i skuteczni, ale też etyczni oraz by inspirowali swoje otoczenie.

O szkoleniu

Celem kursu jest pokazanie znaczenia przywództwa we współczesnych organizacjach, na różnym ich szczeblu oraz przybliżenie współczesnej wiedzy na temat przywództwa. Zajęcia pozwolą również na rozwój wybranych kompetencji przywódczych, z naciskiem na znaczenie wizji przywódcy, wykorzystywanie charyzmy, przeprowadzanie zmian organizacyjnych, w tym transformacji cyfrowej. Pokazane zostanie, jak z perspektywy przywódcy budować można kulturę organizacyjną opartą na wyzwalaniu zaangażowania pracowników – od najniższych szczebli po szczebel zarządczy.

Prowadzący

Obraz
Rafał Mrówka prof. SGH

Dr hab. Rafał Mrówka, prof. SGH w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie specjalizuje się w analizie nowoczesnych modeli organizacji, problemach przywództwa gospodarczego, badaniach satysfakcji i zaangażowania pracowników, zarządzaniu kompetencjami pracowników oraz public relations.

Jest on także kierownikiem programu MBA-SGH (program Executive MBA w SGH, jeden z dwóch najlepszych programów MBA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej według rankingu Eduniversal z 2015 roku) oraz kierownikiem Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.

Rafał Mrówka działa aktywnie na rynku doradczym i szkoleniowym – ma ok. 20 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów dla biznesu, jest współwłaścicielem firmy konsultingowoszkoleniowej IMMOQEE Sp. z o.o. W swojej pracy w konsultingu współpracował m.in. z Umbrella Project (program UNDP – agendy ONZ w Polsce), BIGRAM Personnel Consulting, ITO - United Change Company.

Realizował CEL SZKOLENIA PROWADZĄCY OD PROWADZĄCEGO PROGRAM stacjonarnie onlineprojekty m.in. dla: Hewlett-Packard, Euler Hermes, Tetra Pak, Schneider Electric, Wabco, Microsoft, Auchan, EDS, Esselte, Siemens, Allianz, Totalizator Sportowy, Grupa Hotelowa Orbis, Leroy Merlin, Cersanit.

Specjalizuje się badaniach satysfakcji pracowników, pobudzaniu zaangażowania pracowników, programach wspierania innowacyjności organizacji, programach rozwoju kompetencji menedżerów oraz budowaniem wizerunku organizacji, osób, produktów.

 

 Program szkolenia

 1. Charyzma i wizja, przywództwo transformacyjne
 2. Świadome budowanie kultury i zmiana kultury organizacyjnej
 3. Centralizacja i decentralizacja przywództwa
 4. Budowanie innowacji oddolnej
 5. Przywództwo w zespole i wyzwalanie zaangażowania pracowników
 6. Rozwój kompetencji przywódczych
 7. Błędy przywódcze
Informacje organizacyjne
 • Czas trwania to 6 godzin zegarowych.
 • Wielkość grupy do 25 osób.
 • Forma szkolenia: warsztatowo-wykładowa.
 • Spotkanie stacjonarnie lub online.

Czas trwania spotkania szkoleniowego może być krótszy lub dłuższy od zaproponowanego powyżej, zależnie od wybranego programu oraz potrzeb zamawiającego.

O przywództwie także

STUDIA PODYPLOMOWE PRZYWÓDZTWO W ORGANIZACJI

 

Projekty dla firm naklejka
Kontakt

Katarzyna Sobiepan

Menedżer ds. szkoleń i konferencji

Telefon: 22 564 96 24

Email:

katarzyna.sobiepan@sgh.waw.pl

Zdjęcie biznesowe
Zobacz ofertę Centrum Współpracy z Biznesem
Kobieta i mężczyzna z uśmiechem przypatrują się informacjom na tablecie
Klub partnerów

Platforma skupiająca firmy współpracujące z uczelnią

Tablet z wyświetloną stroną główną katalogu studiów podyplomowych SGH
Studia Podyplomowe SGH