Górski Karabach (Arcach) – dziedzictwo w niebezpieczeństwie. Wystawa fotografii autorstwa Vahe Gabrielyana i innych

Data wydarzenia:
26.06.2024, 18:45 - 26.07.2024, 16:00

Począwszy od 26 czerwca na II piętrze galerii Auli Spadochronowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę fotografii „Górski Karabach (Arcach) – dziedzictwo w niebezpieczeństwie. Wystawa fotografii autorstwa Vahe Gabrielyana i innych”.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym dorocznemu posiedzeniu Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, podczas którego zostaną wybrane nowe władze KRASP. Honorowymi gośćmi tego wydarzenia odbywającego się w dniach 26-28 czerwca, są rektor Erywańskiego Uniwersytetu Państwowego i zarazem przewodniczący Konferencji Rektorów Armenii prof. dr hab. Hovhannes Hovhannisyan oraz Ambasador Vahe Gabrielyan, dyrektor Szkoły Dyplomatycznej przy MSZ Armenii.

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Ambasadora Republiki Armenii w Polsce Alexandra Arzoumaniana odbędzie się 26 czerwca o godzinie 18:45 w budynku G Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Kuratorem wystawy i autorem większości fotografii o zagrożonym dziedzictwie kulturowym Górskiego Karabachu (Arcach) jest dr Vahe Gabrielyan.

Fotografie pokazane na wystawie  przedstawiają klasztory, kościoły, zamki, muzea i mosty - budowane przez ormiańską społeczność na przestrzeni wieków, a obecnie zagrożone zniszczeniem lub zmianą ich przeznaczenia.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–16:00 od 26 czerwca do 26 lipca.
 

Rodzaj wydarzenia:
wystawa
Lokalizacja:

SGH, al. Niepodległości 162, budynek G, Aula Spadochronowa, II piętro

.