Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: wyzwania dla cyfrowej demokracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Data wydarzenia:
22.04.2024, 10:00 - 12:00
Fundacja Obserwatorium Demokracji Cyfrowej, Katedra Studiów Politycznych ISM SGH i Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zapraszają na dyskusję panelową „Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: wyzwania dla cyfrowej demokracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”, która odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Rok 2024 jest rokiem wyborów – na całym świecie do urn mogą pójść nawet 4 miliardy osób. Jednym z największych wydarzeń będą wybory do Parlamentu Europejskiego. Politycy oraz wyborcy zmierzą się z wyzwaniami takimi jak rosnąca fragmentaryzacja, treści syntetyczne i niejasna moderacja treści. W życie wejdą też nowe przepisy dotyczące reklamy politycznej w sieci.

Spotkanie rozpocznie dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech, prof. SGH, kierowniczka Katedry Studiów Politycznych ISM SGH w Warszawie. Rozmowę z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Zosia Wanat, Senior CEE Correspondent z Sifted.

W trakcie wydarzenia odbędzie się premiera raportu Fundacji Obserwatorium Demokracji Cyfrowej: Digital Democracy in CEE: Things to Watch For in 2024 European Parliament Elections.


Kontakt:

Wsparcie studenckie zapewni SKN Unii Europejskiej SGH.

Rodzaj wydarzenia:
seminarium
Kategoria wydarzenia:
naukowe
Lokalizacja:

SGH, al. Niepodległości 162, budynek G, sala 152

Organizator:

Fundacja Obserwatorium Demokracji Cyfrowej, Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Katedra Studiów Politycznych ISM SGH

.