Tytus Brzozowski gościem specjalnym trzeciego spotkania Klubu Prasowego SGH

Data wydarzenia:
27.03.2024, 17:30 - 19:00
27 marca 2024 r. o godz. 17.30 w przestrzeni coworkingowej (PPZ) Biblioteki SGH odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Klubu Prasowego SGH. Jego gościem będzie wybitny artysta, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a zarazem twórca własnej bardzo rozpoznawalnej marki, autor ośmiu warszawskich murali uhonorowany tytułem Warszawiaka Roku 2022 – Tytus Brzozowski.

Transmisja na kanale YouTube SGH

O drodze twórczej i sposobach budowania własnej marki i firmy z Tytusem Brzozowskim będzie rozmawiać red. Jonasz Jasnorzewski z TVP Info, wcześniej szef zespołu wydawców publicystyki w RMF FM (2019-2024) i reporter wideo Onetu (2012-2019). W 2023 roku w konkursie Grand Press razem z Krzysztofem Berendą i Markiem Tejchmanem red. Jasnorzewski otrzymał nominację w kategorii Publicystyka za debatę RMF FM „Mentzen kontra Petru”.

Główną inspiracją dla artysty – jak podkreśla sam Tytus Brzozowski –  jest Warszawa i jej niezwykła historia. W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane w bardzo nietypowych okolicznościach. Szczególną rolę w malarstwie Brzozowskiego odgrywają ludzie. Pojawiają się na dachach, kominach, łącznikach między budynkami, a nawet lewitują gdzieś w chmurach – wszystko to, by pokazać, że miasto może, a nawet powinno być przyjazne oraz pełne aktywności. Prace artysty wykorzystywane są przez Polską Organizację Turystyczną do promocji turystyki w Polsce np. na Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Market w Londynie. 

W 2023 r. Tytus Brzozowski wykonał mural „Prezydent z SGH” zamówiony przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie dla uczczenia stulecia objęcia przez prof. Stanisława Wojciechowskiego najwyższego urzędu w państwie.


Klub Prasowy SGH to inicjatywa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Inauguracyjne spotkanie odbyło się 24 stycznia br. Jego gościem był redaktor naczelny tygodnika „Polityka” Jerzy Baczyński. Rozmawiała z nim red. Agnieszka Lichnerowicz z TOK FM.

28 lutego 2024 r. (spotkanie drugie) po raz pierwszy wręczono nagrody SGH dla wyróżniających się dziennikarzy gospodarczych. Nagrodę SGH dla najlepszego dziennikarza gospodarczego w 2023 r. za wybitne osiągnięcia w sferze popularyzacji nauk ekonomicznych otrzymała redaktor Karolina Wysota z portalu Money.pl. Nagrodę SGH dla najlepszego dziennikarza gospodarczego za całokształt dorobku otrzymał zaś redaktor Roman Młodkowski, współtwórca i szef kanału Biznes24.

W zamierzeniu organizatorów Klub Prasowy SGH ma służyć integracji środowiska dziennikarzy i trwalszemu związaniu ich z SGH. Dla studentów to okazja do networkingu i nawiązywania kontaktów ze środowiskiem dziennikarskim. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca, stwarzając okazję do rozmowy wybitnych dziennikarzy z osobami mającymi wpływ na opinię publiczną w Polsce i życie społeczno-gospodarcze  oraz kulturalne kraju.

Rodzaj wydarzenia:
spotkanie
Lokalizacja:

ul. Rakowiecka 22B, Biblioteka SGH, przestrzeń coworkingowa (PPZ)

Organizator:

Zespół Prasowy SGH

.