Noc Muzeów w SGH

Data wydarzenia:
18.05.2024, 20:00 - 19.05.2024, 1:00
SGH już po raz szósty dołącza do akcji Noc Muzeów w Warszawie. Zainteresowanych historią i architekturą zapraszamy do zwiedzania najstarszej ekonomicznej uczelni w Polsce, a miłośników i miłośniczki planszówek do wspólnej gry w Monopoly SGH.
noc muzeów w sgh

Program

20.00 – 21.00
Zwiedzanie kampusu SGH z przewodnikiem

Do wyboru dwie trasy tematyczne:

  1. Architektoniczna: pasjonatów i pasjonatki architektury modernistycznej i detali art déco oprowadzi dr hab. Marta Leśniakowska, prof. IS PAN – historyczka sztuki i teorii architektury, autorka pracy poświęconej autorowi projektu Biblioteki SGH „Jan Koszczyc Witkiewicz (1881-1958) i budowanie w jego czasach”
    Start: krużganki Biblioteki SGH (ul. Rakowiecka 22B)
  2. Historyczna: zainteresowanych historią II Rzeczpospolitej oraz II wojny światowej, a szczególnie powojennymi dziejami Polski oprowadzi dr hab. Andrzej Zawistowski, prof. SGH – historyk, pracownik Katedry Historii Gospodarczej SGH. Zajmuje się badaniami nad politycznymi, gospodarczymi i społecznymi aspektami historii Polski w XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem dziejów PRL.
    Start: Aula Spadochronowa, budynek główny SGH (al. Niepodległości 162)

Obie grupy zakończą zwiedzanie w Auli Spadochronowej, gdzie spotkają się z prorektorem ds. rozwoju, dr. hab. Romanem Sobieckim, prof. SGH.

Zapisy

Formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku od 4 maja. Liczba dostępnych miejsc: 30 w każdej z dwóch grup.


21:00-01:00
Turniej Monopoly SGH

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze Monopoly w specjalnym wydaniu SGH. Turniej odbędzie się w Czytelni Ogólnej Biblioteki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (ul. Rakowiecka 22B).

Zapisy

Formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku od 4 maja. Przewidywana liczba miejsc: 60


Rodzaj wydarzenia:
spotkanie
Kategoria wydarzenia:
akademickie
Lokalizacja:

SGH

.