Masterclass z ambasadorem Tomaszem Orłowskim – Summitry, czyli spotkania na szczycie. Nowa forma dyplomacji wielostronnej i bezpośredniej

Data wydarzenia:
26.01.2023, 17:00 - 18:30
Zapraszamy na kolejny z cyklu spotkań w formacie konwersatorium z mistrzem polskiego protokołu dyplomatycznego dr. Tomaszem Orłowskim, byłym ambasadorem RP we Francji, we Włoszech, wiceministrem spraw zagranicznych oraz wykładowcą Sciences Po w Paryżu i Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Grafika ze zdjęciem ambasadora Orłowskiego i tytułem spotkania

Churchill wdrapuje się na szczyt, czyli jak rozpoczęły się bezpośrednie rozmowy przywódców. Rozmowy przełomu, rozmowy wyznaczające przyszłość, rozmowy eliminujące blokady procesu decyzyjnego. Uruchomienie procesów politycznych jako cel szczytów wielostronnych, a ryzyko zawiedzionych oczekiwań lawinowo rosnącej ich ilości. Uzupełniające role rozmów na szczycie i follow-up dyplomacji.


Słowo od organizatorów:

Należymy do młodego pokolenia, którego podstawową cechą jest niepewność co do własnej przyszłości - doświadczamy kryzysu finansowego, katastrofy klimatycznej i globalnej pandemii, komercjalizacji kultury oraz braku kompetentnej reprezentacji politycznej. Brak zrozumienia oraz poczucie osamotnienia wobec takich wyzwań nie pozostawia nam nic innego jak samemu walczyć o swoją przyszłość, w domu, w pracy czy przed parlamentem. Jak skutecznie, w dzisiejszym świecie, walczyć o nasze przekonania?  

Odpowiedzią wydaje się być dyplomacja. Czym właściwe powinna być dyplomacja w dzisiejszych czasach i dlaczego wydaje się być ważniejsza niż kiedykolwiek? Dlaczego podejmowane działania najlepiej oprzeć na wartościach. Jak ważna w świecie wulgarności jest kultura osobista i pewność siebie? Jak zrozumieć zadania oraz wyzwania współczesnej polityki zagranicznej? Jak się odnaleźć w świecie spotkań na szczycie, konferencji i rozmów wielostronnych. W końcu, jak być swoim własnym ambasadorem?

Masterclass z ambasadorem Tomaszem Orłowskim pozwoli na dogłębne zrozumienie roli dyplomaty w dzisiejszych czasach, wymaganych od niego umiejętności oraz ich znaczenia w naszym codziennym życiu.

Rodzaj wydarzenia:
spotkanie
Kategoria wydarzenia:
studenckie
Lokalizacja:

SGH, budynek G, sala 152

Organizator:

SKN Spraw Zagranicznych