
Mimo że najcięższy okres pandemii COVID-19 za nami, statystyki zgonów w tym roku w Polsce nie napawają optymizmem i nie odbiegają od tych z lat 2020-2021. Dług zdrowotny, który powstał poprzez ograniczenia w dostępie do ochrony zdrowia w czasie pandemii, dziś zbiera tragiczne żniwo. Pandemia, podobnie jak w wielu innych wymiarach życia, uwydatniła problemy, z jakimi na co dzień boryka się służba zdrowia. Brak lekarzy i pielęgniarek, zła sytuacja finansowa placówek medycznych oraz trudności z dostępem do specjalistów. Problemy, które od lat trapią system, wciąż pozostają nierozwiązane i wpływają na jakość zdrowia Polaków.
- Czy dług zdrowotny po COVID-19 to rzeczywiste wyzwanie dla służby zdrowia?
- Czy programy profilaktyczne po pandemii to dobra odpowiedź na problemy zdrowotne Polaków?
- Z jakimi wyzwaniami mierzy się obecnie system ochrony zdrowia?
- Jak zapewnić odpowiednie finansowanie dla ochrony zdrowia w czasie kryzysu?
- W jakim stopniu inflacja dotyka sektor ochrony zdrowia?
- Jakie zadania stoją przed prywatną służbą zdrowia w systemie ochrony zdrowia?
- Czy trzeba się ubezpieczyć prywatnie, żeby mieć dostęp do specjalistycznych usług zdrowotnych?
- Jaki wpływ na zdrowie Polaków ma środowisko życia?
W spotkaniu udział wezmą:
- prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego,
- prof. Barbara Więckowska, Katedra Ubezpieczenia Społecznego SGH.
Rozmowę poprowadzi Bartosz Majewski, Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2022 roku o godz. 14.00, na kanale SGH w serwisie YouTube. Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom online.
Transmisja na kanale YouTube SGH
Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych. Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: cpitt@sgh.waw.pl.
SGH