Test IELTS (International English Language Testing System)

Powstało Centrum egzaminacyjne IELTS przy SGH. Nasza uczelnia na mocy porozumienia z British Council przeprowadza test IELTS Academic w wersji komputerowej dla studentów SGH.

IELTS to najpopularniejszy na świecie test sprawdzający poziom znajomości języka angielskiego. Został opracowany przez światowej klasy ekspertów w tej dziedzinie i obejmuje wszystkie aspekty języka: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.

Test odzwierciedla poziom praktycznych umiejętności z języka angielskiego niezbędny do nauki, pracy i życia w środowisku anglojęzycznym.

Terminy i rejestracja

Najbliższe terminy testu IELTS w SGH w roku 2024:

Uwaga, aby zapisać się na egzamin przeprowadzany w SGH, podczas rejestracji konieczne jest użycie adresu e-mail w domenie SGH, np.: „@student.sgh.waw.pl” w przypadku rejestracji studentów lub „@sgh.waw.pl” w przypadku rejestracji pracowników.

WAŻNE: dokument okazany w dniu testu musi być taki sam jak ten podany podczas rejestracji na test.

OPŁATY

Opłata za test wynosi 885 PLN.

Miejsce

Testy IELTS odbędą się w budynku C SGH (al. Niepodległości 128), V piętro, sala nr 5D.

CO DZIEJE SIĘ W DNIU TESTU?

Na test IELTS należy stawić się 20 minut przed rozpoczęciem.

Do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić żadnych zegarków bez względu na ich typ. Należy je zostawić wraz z innymi rzeczami osobistymi w przeznaczonym do tego celu bezpiecznym miejscu. W sali egzaminacyjnej będzie dobrze widoczny zegar.

Podczas rejestracji na test wybierasz dogodną godzinę części ustnej. W wiadomości potwierdzającej rejestrację znajdziesz harmonogram testu. W przypadku spóźnienia możesz nie zostać dopuszczony(-a) do testu.

Osoby ze szczególnymi potrzebami

W przypadku konieczności dostosowania egzaminu, z uwagi na szczególne potrzeby, uprzejmie prosimy o kontakt z wyprzedzeniem. Skontaktuj się z pracownikami centrum egzaminacyjnego na dwa tygodnie przed testem w celu uzyskania informacji i ustalenia potrzebnego wsparcia. 

PORTAL KANDYDATA

Po rejestracji na test otrzymujesz dostęp do portalu kandydata, na którym możesz m.in. złożyć wniosek o rezygnację z testu, poznać swoje wyniki i uzyskać certyfikat.

WYNIKI

Wyniki dostępne będą na portalu kandydata w ciągu 3-5 dni od daty testu. W tym samym miejscu zostanie udostępniony do pobrania cyfrowy certyfikat (e-TRF).

ZASADY REZYGNACJI I ZWROTU OPŁAT ZA TEST IELTS

W przypadku rezygnacji do 5 dni od daty testu, bądź rezygnacji w ciągu 14 dni od dokonania płatności (ale przed testem), przysługuje Ci zwrot w wysokości 100% opłaty egzaminacyjnej. W przypadku rezygnacji z powodów medycznych otrzymasz zwrot w wysokości 75% opłaty egzaminacyjnej.


Kontakt:
Centrum Nauki Języków Obcych – Studium Języka Angielskiego
Aleksandra Czajka, e-mail: aczajka@sgh.waw.pl

Obraz
British Council IELTS