Gość serwisu pisze:
Szanowny Panie Rektorze, znane są mi obowiązujące zasady wykorzystania sztucznej inteligencji przez studentów, które zakładają pewne ograniczenia jak i konieczność dołączania stosownego oświadczenia o wykorzystaniu AI w przygotowywanych pracach czy prezentacjach. Czy jest planowana publikacja tożsamych zasad dla pracowników - nauczycieli akademickich? Jako student świadkiem, że już kilku wykładowców bezrefleksyjnie zamieszcza prezentacje wygenerowane z AI, nawet ich nie poprawiając. Zjawisko przybrało na sile w tym semestrze, zupełnie jakby wielu wykładowców dopiero teraz odkryło narzędzia takie jak ChatGPT. Dla rzetelności, zdaje mi się, że w takiej sytuacji wskazany byłby wymóg zamieszczania stosownej informacji na prezentacji.
Odpowiedź:

Wymogi dotyczące stosowania sztucznej inteligencji dotyczą całej społeczności SGH. Wszyscy mamy postępować zgodnie z wartościami SGH. Jedną z nich jest uczciwość.

Data odpowiedzi: