Gość serwisu pisze:
Szanowny Panie Rektorze, czy to w porządku wobec studentów, że w trakcie jednego tygodnia sesji jest aż 7 egzaminów? W niektóre dni są po dwa egzaminy. Np jednego dnia mamy egzamin o 11:40-13:10, potem o 19-20:40, a następnego dnia już na godzinę 8:00 rano jest kolejny egzamin. Z taką ilością egzaminów i ich terminami nie sposób przygotować się do nich, aby dobrze je zdać. Kolejna sprawa to przemęczenie fizyczne.. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź:

Sesja egzaminacyjna jest organizowana zgodnie z zapisami Regulaminu Studiów. Zakłada on, że na studiach stacjonarnych możliwa jest dla studenta organizacja dziennie dwóch egzaminów, a na studiach niestacjonarnych - trzech. Układ egzaminów ma charakter indywidualny - w zależności od układu przedmiotów realizowanych przez studenta. Jej organizacja jest uzależniona też od kalendarza (musi skończyć się przed egzaminami wstępnymi) i dostępności sal. Sesja jest przede wszystkim podsumowaniem pracy w całym semestrze, więc kumulacja egzaminów nie przeszkadza w przygotowaniu się do nich z odpowiednim wyprzedzeniem.  

Data odpowiedzi: