Dni Sportu SGH

Dni Sportu SGH to cykliczna impreza, w której mogą wziąć udział studenci i pracownicy uczelni.

W ramach wydarzenia organizowane są turnieje o Puchar JM Rektora w następujących dyscyplinach: Turniej Piłki Nożnej Halowej,  Turniej Siłacza, Turniej Tenisa Ziemnego, Regaty Żeglarskie oraz Turniej Piłki Siatkowej Plażowej.

Turniej Piłki Nożnej Halowej

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar JM Rektora odbywa się od 1997 roku. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był trener sekcji AZS SGH piłki nożnej, mgr Wojciech Bujak, który trzymał pieczę nad turniejem do 2011 r. Inauguracyjny mecz został rozegrany w hali Klubu Sportowego Przyszłość Włochy. Od 2012 roku organizację turnieju przejął obecny trener sekcji piłki nożnej AZS SGH dr Marcin Stachowicz. W 2020 roku odbyły się XXIV rozgrywki.

Turniej Siłacza

Turniej Siłacza o Puchar JM Rektora organizowany jest przez trenera sekcji atletycznej AZS SGH mgr. Andrzeja Musiała. Siłacze rywalizują od 1999 roku w Auli Spadochronowej oraz w ośrodku kulturystycznym, który mieści się w budynku Głównym SGH. W 2019 roku odbył się jubileuszowy XX Turniej Siłacza.

Turniej Tenisa Ziemnego

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar JM Rektora jest rozgrywany od 2003 roku. Inicjatorką i pierwszą organizatorką była mgr Edyta Wołoszyn, trener sekcji AZS SGH tenisa ziemnego w latach 1998–2015. Pierwsze mecze zostały rozegrane na kortach Klubu Tenisowego Warszawianka. Od 2016 roku organizacją turnieju zajmuje się sekcja tenisa AZS SGH. W 2019 roku odbył się XVIII Turniej.

Regaty Żeglarskie

Pomysłodawcą i organizatorem Regat Żeglarskich o Puchar JM Rektora jest trener sekcji żeglarskiej AZS SGH mgr Krzysztof Staniszewski. W wyścigu biorą udział trzyosobowe załogi. W 2005 roku nad Zalewem Zegrzyńskim odbyły się pierwsze regaty na jachtach Omega. W 2019 roku odbyły się XIV regaty w Ośrodku Sportów Wodnych AZS  Zegrze Płd. 

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Pierwszy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej odbył się z inicjatywy trenera sekcji siatkówki AZS SGH mgr. Piotra Najmowicza. Turniej rozgrywany jest w kilku kategoriach: pary żeńskie, pary męskie, mixty oraz kategoria open.

W  2006 roku były to kwalifikacje sekcji do rozgrywek akademickich. Od 2007 turniej został włączony do kalendarza Dni Sportu SGH. W 2020 roku odbyły się XIII rozgrywki.

Gala wręczenia nagród 

W latach 1995–2011 wręczanie nagród zwycięzcom z okazji Dni Sportu odbywało się w Auli Spadochronowej. Podczas tej uroczystości swoje pokazy miała Sekcja  Aerobiku AZS SGH, którą prowadziła w latach 1985–2011 prof. Elżbieta Biernat. W latach 2011–2015 Sekcję Aerobiku AZS SGH prowadziła mgr Anna Milińska-Tymendorf.

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu
bud. G, pok. 046 (podziemia przy łączniku z budynkiem A)
al. Niepodległości 162
tel.: 22 564 94 30
e-mail: cwfis@sgh.waw.pl