Konferencja z okazji I rocznicy wejścia w życie Polskiego Aktu o Dostępności

Seminarium
16 czerwca 2026 r. odbyła się konferencja z okazji I rocznicy wejścia w życie Polskiego Aktu o Dostępności, zorganizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.
W wydarzeniu uczestniczyła Dyrektor Instytutu Kapitału Ludzkiego, dr hab. Agata Lulewicz-Sas, prof. SGH, która wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Uczelnie jako liderzy dostępności, innowacji i zmian społecznych”.
ikl26062201
Podczas debaty poruszono kwestie związane z rolą uczelni w budowaniu dostępnego i włączającego środowiska akademickiego, wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań wspierających osoby ze szczególnymi potrzebami oraz kształtowaniu postaw sprzyjających integracji społecznej. Dyskutowano również o znaczeniu dostępności jako elementu jakości kształcenia, prowadzenia badań naukowych, odpowiedzialności społecznej uczelni oraz ich wpływu na rozwój otoczenia społeczno-gospodarczego.
Konferencja stanowiła ważną przestrzeń wymiany doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy przedstawicielami administracji publicznej, środowiska akademickiego oraz ekspertami zajmującymi się problematyką dostępności.
.