Alerty kredytowe dla ochrony finansów osobistych

Biuro Informacji Kredytowej, należące do Klubu Partnerów SGH, ufundowało dla pracowników naszej uczelni roczny abonament na usługi ostrzegania o próbach wyłudzenia kredytów na skradzione dane.

Jak to działa?

Alerty BIK to jedyne narzędzie prewencyjne w Polsce, które ostrzega o próbie wyłudzenia na nasze dane. Mając aktywne konto, dostaniemy powiadomienie SMS lub e-mail w momencie, gdy w BIK pojawi się zapytanie o naszą historię kredytową, co jest standardowym elementem procesu kredytowego i pożyczkowego. Alerty BIK zadziałają również w sytuacji, kiedy zostanie złożone zapytanie o nasze dane w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Dzięki temu dowiemy się o próbie zawarcia w naszym imieniu umowy np. na dostawę gazu czy z firmą telekomunikacyjną na zakup telefonu z abonamentem. Warto skorzystać z usługi i zagwarantować sobie w ten sposób większy spokój i bezpieczeństwo finansów. 

Aktywacja usługi

W celu otrzymania kodu niezbędnego w procesie aktywacji usługi, zapraszamy do kontaktu z Biurem Kadr SGH.

Przedłużenie abonamentu

Pracownicy, którzy korzystali już z alertów BIK, mogą dokonać przedłużenia abonamentu – po zalogowaniu na konto portalu poprzez wybór opcji Alerty 24 i wpisanie kodu rabatowego. Pracownicy, którzy chcieliby rozpocząć korzystanie z usługi BIK, powinni założyć indywidualne konto, uwierzytelnić je przelewem o wartości 1 zł, a następnie zamówić roczną usługę Alertu BIK. W trakcie zamówienia udostępnione zostanie pole na wpisanie kodu promocyjnego. Cała procedura zajmuje kilka minut. 

Biuro Kadr
Elżbieta Smolec
e-mail: elzbieta.smolec@sgh.waw.pl

Obraz