Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

SGH wśród uczelni przyjaznych startupom

2015-01-12 dpir kategoria: informacja 

pierwszy.inkubator.png

​Z okazji 10-lecia swojego istnienia Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przyznały wyróżnienia uczelniom wspierającym przedsiębiorczość i sprzyjającym studenckim startupom. Tworząc ranking TOP 10 Startup Friendly wzięto pod uwagę trzy kryteria: liczbę powstałych startupów, poziom ich innowacyjności oraz pozyskane inwestycje.

Od 2006 roku przy SGH działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Pod względem liczby startupów, które rozwinęły się w AIP SGH nie ma sobie równych w Polsce. Pomógł stworzyć ponad tysiąc firm.

Od ponad roku w programie studiów magisterskich SGH jest przedmiot o nazwie inkubator przedsiębiorczości, który AIP realizują razem z uczelnią. Studenci mogą dopracować na zajęciach swój pomysł biznesowy przez 2 miesiące tak by kolejne 2 miesiące semestru testować biznes w realiach rynkowych bezpłatnie przy pomocy AIP.

SGH uruchomiła także studia podyplomowe Startup w biznesie. Z oferty mogą skorzystać nie tylko planujący rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, ale też pracownicy korporacji, którzy marzą o zawodowej samodzielności, a także korporacje organizujące outplacement. Studia Startup w biznesie dostarczą wiedzę i umiejętności, które pozwolą uczestnikom w sposób świadomy i profesjonalny rozpocząć działalność gospodarczą, a następnie zarządzać swoją firmą. Program studiów jest skonstruowany tak, aby uczestnicy mogli zaprojektować swój model biznesowy i przetestować go jeszcze w trakcie studiów. W tym celu studenci poprowadzą własne startupy w środowisku Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Tu słuchacze wykorzystają zdobyte w czasie zajęć kompetencje budowania oraz prowadzenia swojej własnej działalności gospodarczej.

Studia rozpoczynają się na przełomie lutego i marca.

Program studiów poprowadzi studentów od opracowania koncepcji biznesu i modelu biznesowego nowego startupu poprzez organizację sprzedaży i zarządzania sprzedażą aż do przetestowania wypracowanych koncepcji w praktyce. Po drodze będzie także oczywiście czas na zapoznanie się z możliwymi formami prowadzenia działalności gospodarczej, aspektom finansowym oraz operacyjnym.

Więcej informacji o podyplomowych studiach Startup w biznesie

Lista uczelni nagrodzonych wyróżnieniem Startup Friendly (kolejność losowa):

    Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
    Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
    Politechnika Warszawska
    Uniwersytet Warszawski
    Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
    Uniwersytet Śląski
    Uniwersytet Gdański
    Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
    Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
    Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 

Więcej informacji na temat:

Nauka i biznes wspólnym krokiem. 10 uczelni najbardziej przyjaznych młodym startupowcom

Archiwum