Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Prof. Krzysztof Obłój laureatem nagrody KNoP

2018-11-27 KNoP kategoria: informacja nagroda 

Tegorocznym laureatem Nagrody Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie został prof. dr hab. Krzysztof Obłój. Kapituła doceniła książkę „Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, radzić sobie z teraźniejszością i tworzyć przyszłość”.  Gala z okazji wręczenia Nagrody odbyła się w gmachu Biblioteki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie 22 listopada 2018 r.

Gospodarz wieczoru – prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie – przywitał gości, wśród których byli między innymi podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Sebastian Skuza i rektor SGH prof. Marek Rocki. Następnie nagrodę, którą tradycyjnie już jest pióro wieczne i grawerowany, pamiątkowy dyplom przekazali na ręce laureata prof. Elżbieta Mączyńska–Ziemacka - przewodnicząca kapituły konkursu, prof. Marek Rocki i prof. Roman Sobiecki.  

 prof Obloj-nagroda.jpg
Prof. dr hab. Krzysztof Obłój, Prof. SGH Marek Rocki, Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Prof. SGH Roman Sobiecki
foto. Maciej Górski, SGH 

Prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, w uzasadnieniu wyboru kapituły, podkreśliła walory teoretyczne oraz użyteczność praktyczną książki: publikacja wzbogaca wiedzę dotyczącą funkcjonowania przedsiębiorstw, charakteryzuje współczesne trendy w kształtowaniu strategii firm.
 
Odbierając nagrodę prof. Krzysztof Obłój opowiedział, co było inspiracją do napisania książki. Bez zrozumienia przeszłości firmy trudno jest odpowiedzieć na pytanie, skąd biorą się problemy dnia dzisiejszego i co z nimi zrobić w przyszłości. Okazuje się, że kluczowe są czas i instytucjonalne warunki otoczenia, w jakich dana firma powstała i o tym, dlaczego tak się dzieje i co firma może z tym zrobić,
przeczytamy w publikacji. Galę uświetnił koncert Tomasza Grabskiego.

DSC_9862.jpg
foto. Maciej Górski, SGH

Archiwum