Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Witamy osiem nowych szkół w „Klasie akademickiej SGH”

2017-07-12 coe kategoria: informacja 

W ostatnich dniach do programu „Klasa akademicka SGH” dołączyło kolejne osiem szkół. Specjalny, czerwcowy nabór skierowany był do tych placówek, których uczniowie mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w nauce, m.in. uzyskaniem 100 proc. punktacji podczas egzaminu maturalnego. Szkoły, które znalazły się w gronie 58 placówek ponadgimnazjalnych objętych programem Klasa akademicka SGH, to: 

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących z I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej 
  2. V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej 
  3. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie 
  4. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu 
  5. Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. Stanisława Małachowskiego w Płocku 
  6. I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie 
  7. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim 
  8. Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Program „Klasa akademicka SGH” jest realizowany od kwietnia 2016 r. Ma na celu rozwijanie współpracy z wyróżniającymi się szkołami ponadgimnazjalnymi z całej Polski. Udział w nim stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickiemu, pogłębienia zainteresowań, a także ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. 

W ramach programu uczelnię odwiedziło dotychczas ok. 30 szkół – były to zarówno wizyty indywidualne, jak i udział w dniach otwartych SGH. Gościliśmy łącznie ponad 600 uczniów z całej Polski, którzy uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych SGH. Dodatkowo wsparły nas studenckie koła naukowe oraz doktoranci SGH. 
 
W roku szkolnym 2016/2017 prawie 30 szkół przeprowadziło w swoich placówkach dni SGH, w czasie których odbyły się spotkania z udziałem przedstawicieli naszej uczelni. Ponadto, wykładowcy SGH zrealizowali liczne warsztaty i wykłady w szkołach objętych programem, dostosowawszy zakres tematyczny do zainteresowań i oczekiwań uczniów. 
 
Program „Klasa akademicka SGH” umożliwił także uczniom skorzystanie ze specjalnie dla nich przygotowanej platformy e-learningowej, zawierającej ciekawe wykłady z różnych dziedzin ekonomii. Zapisało się do niej łącznie ponad 300 uczniów.

Archiwum