Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Rektor SGH z wizytą u Prezydenta RP

2017-04-21 dpir kategoria: informacja 

20 kwietnia, na spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z władzami publicznych uczelni ekonomicznych JM Rektor SGH prof. Marek Rocki przedstawił głowie państwa najważniejsze działania i sukcesy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W wydarzeniu oprócz prezydenta, ministra Pawła Muchy, doradców ekonomicznych udział wzięli rektorzy SGH i uniwersytetów ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Podczas rozmowy rektor przypomniał o unikalnej strukturze uczelni i związanej z nią specyfice organizacji studiów. Zwrócił uwagę na szczególne zaangażowanie SGH w podnoszenie wiedzy ekonomicznej wśród młodszej części społeczeństwa – w tym organizację olimpiady przedsiębiorczości i tworzenie programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Magnificencja podkreślał także, że wykładowcy SGH pełnią odpowiedzialne gospodarczo funkcje, m.in. w Narodowym Banku Polskim, Komisji Nadzoru Finansowego i Radzie Polityki Pieniężnej. Prof. Marek Rocki przypomniał, że w ciągu 20 lat członkostwa jedynej polskiej uczelni w stowarzyszeniu CEMS SGH ukończyło 570 absolwentów jednego z najlepszych programów magisterskich na świecie w zakresie zarządzania: CEMS Master’s in Management i że kształci przyszłych międzynarodowych ekspertów od ekonomicznej analizy prawa prowadząc magisterski program EMLE. Rektor zwrócił uwagę na praktyczny wymiar wiedzy, którą dysponują pracownicy SGH: uczelnia wspiera ekspertyzami wielu dużych partnerów biznesowych i od wielu lat rozwija korporacyjny Klub Partnerów. Mówił o dużym społecznym znaczeniu badań demograficznych i przydatności badań koniunktury w Polsce. Podkreślił także wyróżniającą się pozycję absolwentów SGH na rynku pracy – szybkość znajdowania dobrej pracy i ich wysokie zarobki na tle absolwentów innych uczelni.

 

dwnld1367317472a.png
 
 

Podczas spotkania doradcy prezydenta zaprezentowali działalność kancelarii na polu ekonomii i gospodarki oraz przedstawili propozycję współpracy z uczelniami ekonomicznymi. Dyskutowano o możliwości organizacji wydarzeń pod patronatem Prezydenta RP dotyczących ważnych zjawisk gospodarczych, wymianie informacji i współpracy eksperckiej.

 
Rektor SGH prof. Marek Rocki wziął także udział w spotkaniu prezydenta z polskimi firmami aktywnie działającymi za granicą „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie”.
 
dwnld1571384747a.png
 
Fotografie pochodzą ze strony internetowej prezydent.pl. Autorami są Maciej Biedrzycki i Grzegorz Jakubowski z Kancelarii Prezydenta RP.
 

Informacja o spotkaniu z rektorami na stronie prezydent.pl

Informacja o spotkaniu „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie” na stronie prezydent.pl


Archiwum