Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

​Studia MBA SGH najlepsze w regionie wg rankingu Eduniversal

2016-01-07 pl kategoria: informacja 

Programy MBA oferowane przez SGH są najlepsze w regionie w kategorii Executive MBA według najnowszego rankingu Eduniversal 2015/2016. Nasze programy CEMBA (Canadian Executive Master of Business Administration) oraz MBA-SGH zostały do oceny zgłoszone łącznie. Wyprzedziły m.in. programy MBA oferowane przez Graduate School of Management na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu, na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie oraz programy MBA oferowane przez polskie uczelnie (Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).

Po raz kolejny w kategorii Accounting and Auditing został wyróżniony kierunek magisterski w języku angielskim Finance & Accounting, prowadzony przez SGH wspólnie z EY, akredytowany przez ACCA – zajął drugie miejsce w regionie. W kategorii Business and Commercial Law na pierwszym miejscu znalazł się kierunek ekonomiczna analiza prawa, a w kategorii kierunków Economics, kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze – na drugim miejscu. Kierunek zarządzanie zajmuje drugą pozycję w kategorii kierunków General Management, a kierunek Quantitative Methods in Economics and IT Systems wśród kierunków kategorii Information Systems Management.

Na pierwszym miejscu w kategorii Corporate Finance uplasował się program podwójnego dyplomu prowadzony przez SGH we współpracy z Uniwersytetem Jana Gutenberga w Mainz (School of Management and Economics).

Wyniki rankingu Best Masters ogłaszane są każdego roku pod koniec grudnia. Ranking przygotowuje francuska agencja ratingowa specjalizująca się w edukacji wyższej. Ocenie poddała cztery tysiące najlepszych programów magisterskich i MBA z całego świata w 30 obszarach studiów.

Polska geograficznie klasyfikowana jest przez autorów rankingu wśród krajów Europy Wschodniej. Jego twórcy analizują opinie ponad pięciu tysięcy specjalistów od międzynarodowej rekrutacji, 800 tysięcy studentów i ponad 10 tysięcy przedstawicieli uczelni akademickich.

Wyniki rankingu

Metodologia rankingu

W roku 2015 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny znalazła się także w gronie najlepszych szkół biznesu wyróżnionych PIĘCIOMA PALMAMI! Tę najwyższą pozycję przyznaje organizacja Eduniversal około 100 uczelniom na świecie.

Archiwum