Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Nowy algorytm podziału dotacji korzystny dla SGH

2017-06-08 dpir kategoria: informacja 

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jako jedyna z grona uczelni ekonomicznych skorzystała na tegorocznej zmianie algorytmu podziału dotacji z budżetu państwa dla uczelni publicznych. Dotacja dla SGH wzrosła o 4,87% (maksymalny możliwy wzrost to 5%).

Z informacji MNiSW wynika, że wzrost ten był możliwy mimo wskaźnika dostępności dydaktycznej przekraczającego wartość referencyjną (SGH: 18,5; wartość referencyjna to 13 studentów i doktorantów na nauczyciela akademickiego) dzięki bardzo wysokiemu wskaźnikowi potencjału naukowego. Wskaźnik ten „w SGH jest najwyższy w grupie uczelni akademickich, uczelnia ta równa się w tym zakresie z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie”.

Dwa z pięciu kolegiów SGH posiadają najwyższą ocenę parametryczną A+ (Kolegium Analiz Ekonomicznych, Kolegium Zarządzania i Finansów), pozostałe trzy – bardzo wysoką A (Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, Kolegium Gospodarki Światowej). Wszystkie pozostałe uczelnie ekonomiczne zanotowały spadek dotacji. Średnia wskaźnika dostępności dydaktycznej wśród tej grupy uczelni wynosi 22,6.

Na podstawie informacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Funkcjonowanie nowego algorytmu podziału dotacji z budżetu państwa dla uczelni publicznych i niepublicznych oraz ocena dotychczasowych rezultatów jego wprowadzenia” przedstawionej podkomisji stałej do spraw nauki i szkolnictwa wyższego Sejmu RP 8 czerwca 2017 r.

Archiwum