Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

SGH na drugim miejscu wśród 30 uczelni aliansu CEMS

2017-04-19 dpir kategoria: informacja 

​CEMS – Global Alliance in Management Education – to ogólnoświatowe stowarzyszenie 30 najlepszych szkół biznesowych oraz 71 partnerów korporacyjnych i 7 społecznych, które obrało sobie za cel kształcenie przyszłych liderów międzynarodowego, wielokulturowego świata biznesu. Uczelnie i firmy prowadzą wspólny magisterski program CEMS Master’s in International Management (CEMS MIM).

SGH jest jedyną uczelnią w Polsce należącą do tego stowarzyszenia, dodatkowo bardzo wysoko cenioną przez uczestników programu magiserskiego CEMS MIM. W zeszłym roku SGH zajęła 4. pozycję w rankingu za cały rok akademicki 2015/2016, a po semestrze zimowym 2016/2017 uplasowała się na drugim miejscu spośród wszystkich 30 uczelni.

Ranking tworzony jest w oparciu o ankiety studentów, którzy oceniają poszczególne elementy programu (m.in. zajęcia obowiązkowe i do wyboru oraz tzw. Block Seminar i BC Skill Seminar), a także wsparcie administracyjne ze strony uczelni. Pierwsze miejsce zajęła fińska Aalto University – School of Business.

Archiwum