Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PROFILAKTYKI ZDROWIA (aktualizacja)

2020-03-10 dpir kategoria: informacja 

W związku z epidemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2 Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym. Zgodnie z zarządzeniem rektora z dnia 10 marca 2020 r. wszystkie zagraniczne wyjazdy pracowników i studentów SGH zostają wstrzymane do odwołania. Rekomendujemy również odwołanie wyjazdów prywatnych.

Ponadto studentom, którzy wracają z wyjazdów z zagranicy, zaleca się pozostanie w miejscu zamieszkania przez okres 14 dni od dnia powrotu (nieobecności na zajęciach przy udokumentowanych wyjazdach zostaną usprawiedliwione).

Odwołuje się konferencje oraz wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane na terenie SGH, które zostały zaplanowane od 14 marca 2020 r. Organizatorom zaleca się odwołanie wydarzeń, których  realizacja została zaplanowana do dnia 14 marca 2020 roku. Wstrzymuje się przyjazdy gości z zagranicy. 

Wstrzymuje się również możliwość wejścia osób trzecich do domów studenta. Wstrzymuje się do odwołania kontraktowanie przyszłych wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników, jak również przyjazdów studentów z zagranicy oraz gości z zagranicy.

Zaleca się ograniczenie do minimum wyjazdów krajowych oraz organizacji zebrań pracowników, a także udziału w przedsięwzięciach o charakterze międzynarodowym na terenie kraju.

UWAGA! Pracownicy oraz studenci i doktoranci zobowiązani są niezwłocznie poinformować uczelnię o hospitalizacji, objęciu kwarantanną lub objęciu obserwacją sanitarną związanymi z możliwością zachorowania wywołanego wirusem SARS-CoV-2. Informacje taką należy przekazać na adres: sekretariat.kanclerza@sgh.waw.pl.

W profilaktyce prosimy pamiętać o:
  • częstym myciu rąk,
  • korzystaniu z preparatów do dezynfekcji rąk, dozowniki dostępne są we wszystkich budynkach SGH,
  • unikaniu dotykania oczu, ust i nosa,
  • zakrywaniu ust i nosa podczas kaszlu i kichania,
  • noszeniu maseczek ochronnych w przypadku oznak przeziębienia i ograniczeniu do minimum podróżowania w trakcie choroby,
  • unikaniu kontaktu z osobami w trakcie choroby,
  • możliwości skorzystania z konsultacji lekarskiej lub pomocy pielęgniarskiej w punkcie medycznym SGH, zlokalizowanym na parterze budynku głównego.
Ponadto osoby, które na terenie Uczelni zaczną odczuwać objawy mogące sugerować chorobę, mogą zgłosić się na portiernie wszystkich budynków uczelni, aby pobrać maseczkę ochronną. Jednocześnie informuję o dodatkowych wzmożonych działaniach służb porządkowych na uczelni oraz wyłączeniu czasowo możliwość płatności gotówkowych w punktach żywienia na terenie SGH.

dr Marcin Dąbrowski
kanclerz SGH
 
 

Archiwum