Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

SGH WŚRÓD 85 NAJLEPSZYCH SZKÓŁ BIZNESU W EUROPIE

2015-12-07 pl kategoria: informacja 

european-business-schools.png

​Każdego roku w grudniu „Financial Times” publikuje European Business School Ranking. To podsumowanie czterech różnych rankingów, które organizuje ten znany dziennik: rankingu programów MBA, EMBA, Masters in Management oraz Executive Education. Miejsce w każdym z nich składa się na pozycję uczelni w grudniowym podsumowaniu.

W 2015 roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wzięła udział tylko w jednym z rankingów FT: wrześniowym Global Masters in Management, zajmując 65. miejsce na świecie. W grudniowym podsumowaniu SGH została sklasyfikowana na 82. miejscu wśród 85 najlepszych uczelni biznesowych z całej Europy. Wskazane w rankingu średnie roczne zarobki brutto absolwentów kierunku zarządzanie w SGH trzy lata po ukończeniu studiów są wyższe niż rok temu i wynoszą 41104 dolarów. 

Grudniowe podsumowanie rankingów FT wygrała London Business School przed HEC Paris i hiszpańską IE Business School. CEMS nie został ujęty w rankingu, ponieważ jest programem magisterskim, a nie uczelnią. Druga obecna w rankingu uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego – zajęła 45. miejsce.

Zobacz tabele rankingowe FT European Business Schools Ranking 2015

We wrześniowym rankingu Global Masters In Management 2015 program CEMS MIM, w którym mogą uczestniczyć studenci SGH, awansował z 5. na 4. miejsce.

O wrześniowym rankingu Global Masters In Management 2015​

Archiwum