Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Rozpoczęła się Letnia Akademia Ekonomii i Przedsiębiorczości

2017-06-26 coe kategoria: informacja 

26 czerwca w SGH rozpoczęły się zajęcia Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości (LAEP) – bezpłatnego, wakacyjnego kursu dla gimnazjalistów oraz uczniów, którzy ukończyli szóstą klasę szkoły podstawowej. Przed uczestnikami LAEP pięć dni poznawania podstawowych zagadnień z ekonomii i przedsiębiorczości, ciekawych dyskusji oraz warsztatów.

34701699514_0c8cfa9878_z.jpg
 
 
 
Letnia Akademia Ekonomii i Przedsiębiorczości to wakacyjny cykl spotkań dla uczniów zainteresowanych ekonomią i przedsiębiorczością. Jest ciekawym uzupełnieniem oferty fakultatywnych zajęć z tej tematyki realizowanych w szkołach oraz spotkań Akademii Młodego Ekonomisty, prowadzonych w SGH podczas roku szkolnego.
 
Ideą programu jest przybliżenie młodzieży podstawowych zagadnień z ekonomii i przedsiębiorczości, zainteresowanie uczniów tymi dziedzinami oraz zachęcenie do dalszego kształcenia na kierunkach ekonomicznych. Treści kursu zostały dobrane specjalnie pod kątem możliwości percepcyjnych osób w wieku okołogimnazjalnym i są przedstawiane w przystępny, interesujący sposób. Dominującą formą zajęć są warsztaty i dyskusje prowadzone w małych podgrupach.
 
26 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie LAEP, na którym 100 pracujących w grupach uczniów zastanawiało się m.in. czy warto zajmować się ekonomią i przedsiębiorczością, jakie są cechy osoby przedsiębiorczej oraz w jaki sposób rozwijać własną przedsiębiorczość. Młodzież szukała również odpowiedzi na pytania dlaczego ciągle potrzebujemy nowych rzeczy oraz co, jak i dla kogo warto produkować. Po zapoznaniu się z teorią uczestnicy wzięli udział w zajęciach praktycznych – warsztatach realizowanych w czterech 25-osobowych zespołach.
 
Na kolejnych zajęciach Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości nasi słuchacze dowiedzą się:
•    jak działa rynek i skąd się biorą ceny,
•    co warto wiedzieć na temat pieniędzy oraz
•    co kryje się pod stwierdzeniem „dobry pomysł na biznes”.
Będą mieli również okazję zweryfikowania własnych pomysłów biznesowych.

Uczniowie, którzy wezmą udział w co najmniej 4 z 5 spotkań LAEP otrzymają dyplomy ukończenia Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości w 2017 r.
 

Archiwum