Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Kolejny rok współpracy z Klasami akademickimi za nami

2018-07-06 coe kategoria: informacja inne 

 

Za nami kolejny rok współpracy z liceami w ramach programu „Klasa akademicka SGH” realizowanego przez Centrum Otwartej Edukacji od 2016 roku. Wraz z ostatnim dzwonkiem w szkołach, nadeszła przerwa w działaniach programu, a było ich w tym roku naprawdę wiele. Po raz pierwszy uruchomiono cykl cotygodniowych wykładów online dla uczniów klas akademickich prowadzonych przez wykładowców naszej uczelni.

Webinaria umożliwiły bieżący kontakt ze szkołami z całej Polski, a uczniom pozwoliły na poznanie nauczycieli akademickich SGH i pogłębienie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Licealiści mieli okazję wzięcia udziału w interesujących zajęciach, takich jak: Zarządzanie zespołem – team building, Jak zdiagnozować swój potencjał i rozwijać swoje talenty, Przywództwo w organizacjach. Dowiedzieli się także czym jest coaching i jak go wykorzystać w uczeniu się, a także posłuchali o zagadnieniach dotyczących studiowania w Polsce i bycia studentem. Od października 2017 do czerwca 2018 r. zrealizowano 21 webinariów, w których wzięło udział łącznie ok. 1500 uczniów.

Wszystkim nauczycielom akademickich SGH zaangażowanym w realizację wykładów online dla szkół serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy po wakacjach, czekając na nowe, ciekawe tematy.

klasa-akademicka-2018-12.jpg 
 
Jak co roku, także i tym razem dla odwiedzających nas szkół z całej Polski, przygotowano liczne warsztaty i wykłady. Od września 2017 do czerwca 2018 gościliśmy ok. 850 uczniów – w tym także podczas Dni Otwartych SGH. Każda wizyta szkoły zawierała poszczególne elementy takie jak: zwiedzanie kampusu, prezentację Działu Promocji i Rekrutacji, zajęcia dydaktyczne prowadzone przez studentów, doktorantów lub kadrę naukowo-dydaktyczną SGH. Na szczególne wyróżnienie zasługuje współpraca ze Studenckim Kołem Naukowym Energetyka, który opracował specjalny Raport dotyczący wiedzy młodzieży licealnej o Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i branży energetycznej. W ciągu całego roku szkolnego, licea organizowały w swoich placówkach Dni SGH, podczas których przedstawiciele naszej uczelni realizowali zajęcia dla uczniów, a także brali udział w konferencjach, prelekcjach i innych uroczystościach przygotowanych przez szkoły.

Klasa akademicka 2018Klasa akademicka 2018 
 
Uczniowie Klas akademickich SGH mieli także okazję skorzystania z wiedzy zgromadzonej na platformie e-learningowej kafeteria.edu.pl, zawierającej wykłady i filmy o tematyce ekonomicznej, w tym także w języku angielskim. Ponadto, szkoły współpracujące z SGH, miały możliwość w minionym roku szkolnym, wzięcia udziału w kilku konkursach edukacyjnych organizowanych przez Studentów SGH, a także w projekcie FUTURE MAKERS CHALLENGE organizowanym w partnerstwie z naszą uczelnią. Warto podkreślić, że jedną z trzech głównych nagród zdobył zespół uczniów Klasy akademickiej SGH z Opola. Już za dwa miesiące rozpoczniemy kolejną edycję programu Klasa akademicka. Do grona 55 szkół dołączyło w kwietniu br. 7 nowych placówek, dla których współpraca z SGH może okaże się wartościowym doświadczeniem.

Archiwum