Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

​Rozpoczynamy wieloletnią współpracę – EZD dla edukacji

2017-05-05 ezd_edu kategoria: informacja 

20 kwietnia SGH gościła przedstawicieli 25 publicznych uczelni gotowych do nawiązania współpracy przy wdrożaniu i rozwoju systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD PUW) autorstwa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

EZD PUW to system teleinformatyczny do elektronicznego zarządzania dokumentacją funkcjonujący w SGH od 1 czerwca 2015 roku. SGH jako pierwsza uczelnia zaimplementowała system EZD w pełnym zakresie. Obecnie z aplikacji korzysta 267 partnerów m.in. ministerstwa – z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego na czele – urzędy centralne oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Centrum Kompetencyjne EZD EDU powołane decyzją Rektora SGH prof. Marka Rockiego ma na celu rozpowszechnianie, wdrażanie oraz rozwój systemu EZD. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP Jarosław Gowin w liście do rektorów uczelni publicznych poparł inicjatywę SGH. Rektor SGH prof. Marek Rocki zaprosił przedstawicieli jednostek do udziału w spotkaniach informacyjno-demonstracyjnych, a następnie w spotkaniu dotyczącym nawiązania współpracy międzyuczelnianej. 

W ciągu kilku ostatnich tygodni zaprezentowaliśmy EZD wielu uczelniom z całej Polski. Podczas spotkań okazało się, że możemy współpracować na kilku płaszczyznach, nie tylko przy pracy nad platformą. 

20 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli 25 uczelni publicznych gotowych do współpracy i otwartych na nowe możliwości. Gościem specjalnym był pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. informatyzacji Mariusz Madejczyk, który przybliżył zgromadzonym genezę systemu oraz plany rozwojowe. Przedstawiciele uczelni wyższych byli zgodni – EZD PUW jest potrzebne i w niedalekiej przeszłości może okazać się niezbędne do funkcjonowania jednostek publicznych. Efektem spotkania było opracowanie listu intencyjnego, który zostanie podpisany przez wszystkich zainteresowanych inicjatywą EZD. 

obrady1.JPGobrady.JPG

Oczywiście to nie zamyka drogi innych uczelniom, które wyrażą chęć współpracy. Z pewnością do projektu dołączą kolejne.


Akademia Pomorska w Słupsku, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Częstochowska, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Łódzka, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Wrocławska, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

 

aktualne informacje: www.sgh.waw.pl/ezd_edu

kontakt: ezd.edu@sgh.waw.pl

Archiwum