Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Nowe szkoły w programie Klasa akademicka SGH

2018-04-06 coe kategoria: informacja 

​W ostatnich dniach grono szkół objętych programem „Klasa akademicka SGH” powiększyło się o 7 nowych placówek, które rozpoczną współpracę od września 2018 r.

Zakwalifikowane szkoły to:

  1. XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Warszawie
  2. Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. J. Zamoyskiego w Zamościu
  5. II Liceum Ogólnokształcące im. I. Śniadeckiego w Kielcach
  6. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu
  7. VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Warszawie

Już od 2016 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie realizuje program „Klasa akademicka SGH” wspierając najlepsze szkoły z całej Polski. Udział w nim, stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim, pogłębienia zainteresowań, a także ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. W chwili obecnej objęte programem są już 62 szkoły średnie. 

W ramach programu uczelnię odwiedziło dotychczas ok. 50 szkół – były to zarówno wizyty indywidualne, jak i udział w dniach otwartych SGH. Gościliśmy łącznie ponad 800 uczniów z całej Polski, którzy uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych SGH. Dodatkowo wsparły nas studenckie koła naukowe oraz doktoranci SGH. 

Od 2016 prawie 45 szkół przeprowadziło w swoich placówkach dni SGH, w czasie których odbyły się spotkania z udziałem przedstawicieli naszej uczelni. Ponadto, wykładowcy SGH zrealizowali liczne warsztaty i wykłady w szkołach objętych programem, dostosowawszy zakres tematyczny do zainteresowań i oczekiwań uczniów. 

Program „Klasa akademicka SGH” umożliwił także uczniom skorzystanie ze specjalnie dla nich przygotowanej platformy e-learningowej, zawierającej ciekawe wykłady z różnych dziedzin ekonomii. Zapisało się do niej łącznie ponad 300 uczniów

Od 2017 r. realizowane są także webinaria, umożliwiające udział uczniów w zajęciach online prowadzonych na żywo, mimo dużych odległości. W jednym webinarium może wziąć udział kilka szkół jednocześnie. W 13 webinariach, które się do tej pory odbyły wzięło udział ok. 1600 uczniów.

Archiwum