Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Współpraca SGH i European Trade Study Group (ETSG)

2018-07-10 dpir kategoria: informacja 

Rektor SGH prof. Marek Rocki i prof. Ian Wooton, reprezentujący organizację naukową European Trade Study Group (ETSG), podpisali umowę, na mocy której Szkoła Główna Handlowa w Warszawie będzie gospodarzem tegorocznej edycji prestiżowej konferencji na o handlu międzynarodowym.

European Trade Study Group (ETSG) jest niedochodowym stowarzyszeniem akademickim, zajmującym się badaniem międzynarodowej współpracy gospodarczej. Doroczna konferencja ETSG jest największym i najbardziej znaczącym w Europie spotkaniem naukowców zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią międzynarodową i dziedzinami pokrewnymi. Uczestniczy w niej co roku ok. 350 ekonomistów z uniwersytetów i ośrodków naukowych nie tylko z Europy (co sugerowałaby nazwa ETSG), lecz z całego świata. Wielu z nich łączy działalność naukowo – badawczą i dydaktyczną z praktyką, przez co mają wpływ na politykę gospodarczą i zagraniczną w różnych krajach oraz organizacjach międzynarodowych. Jednocześnie konferencje ETSG są okazją do spotkań światowej czołówki ekonomistów z Harvardu, Princeton, London School of Economics, Banku Światowego i Światowej Organizacji Handlu z młodymi naukowcami z mniej znanych ośrodków badawczych. W tych konferencjach od lat biorą udział naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Programy poprzednich dziewiętnastu konferencji ETSG (wraz z nazwiskami i afiliacjami autorów) są dostępne na stronie: http://www.etsg.org/conferences/.

W komitecie naukowym ETSG zasiadają badacze z wielu wiodących uniwersytetów i instytucji (jak: Marius Brülhart z University of Lausanne, Paola Conconi z Université Libre de Bruxelles (ECARES), Peter Egger z ETH Zurich, Robert Elliot z University of Birmingham, Rod Falvey z Bond University, Gabriel Felbermayr z Ifo Institute Munich, Lionel Fontagné z Paris School of Economics, Joseph Francois z University of Bern, James Markusen z University of Colorado, Jan J. Michałek z Uniwersytetu Warszawskiego, J. Peter Neary z University of Oxford, Lucia Tajoli z Politecnico di Milano, Hylke Vandenbussche z University of Leuven, Julia Woerz z National Bank of Austria, Ian Wooton z University of Strathclyde, Maurizio Zanardi z Lancaster University). SGH ma także swoją przedstawicielkę w Komitecie Naukowym – prof. dr hab. E. Czarny. 

ETSG jest szczególnie zainteresowane wspieraniem młodych naukowców (tj. do dwóch lat od uzyskania stopnia doktora). Zwykle mogą oni wziąć udział w specjalnym konkursie na: 1. najlepszą pracę wybieraną przez Review of World Economics (ROWE): autor otrzymuje nagrodę w wysokości 1000 EUR i możliwość opublikowania w ROWE; 2. Najlepszy esej, wybierany przez WTO: autor zwycięskiej pracy prac otrzymuje 5000 CHF oraz zwrot kosztów udziału w konferencji ETSG. 

Konferencja we wrześniu w SGH 

Jubileuszowa – dwudziesta – konferencja European Trade Study Group odbędzie się dniach 13-15 września 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

Zazwyczaj “Call for papers” jest rozsyłany pod koniec lutego, a termin nadsyłania abstraktów jest najczęściej do końca kwietnia. Zachęcamy do zainteresowania się warunkami udziału na http://www.etsg.org/​ oraz subskrypcji newslettera ETSG, dzięki któremu będą Państwo na bieżąco z informacjami na temat tej i innych konferencji organizowanych przez ETSG: http://www.etsg.org/subscribe-to-etsg.html 

Prof. dr hab. Elżbieta Czarny – przewodnicząca komitetu lokalnego 

Dr hab. Andżelika Kuźnar – przewodnicząca komitetu organizacyjnego
 
 

Archiwum