Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

​Premier Ewa Kopacz z wizytą w SGH

2014-10-09 pl kategoria: informacja 

0101740029-light.jpg
 
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie była pierwszą uczelnią, którą odwiedziła premier Ewa Kopacz po objęciu stanowiska szefa rządu. 8 października 2014 r. wzięła udział w uroczystym otwarciu roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH. Przed pojawieniem się w auli głównej Prezes Rady Ministrów spotkała się z rektorem SGH prof. Tomaszem Szapiro. Złożyła też wpis do księgi pamiątkowej. Po drodze do auli rozmawiała też ze studentami SGH.

W swoim wystąpieniu adresowanym do słuchaczy UTW Premier zaznaczyła, że seniorzy posiadają coś, co jest szczególnie ważne: własną mądrość życiową. „Kiedy ludzie ze sobą nie rozmawiają, nigdy nie znajdą dobrego rozwiązania. Dlatego uczmy się od Was, my parlamentarzyści, jak należy rozmawiać z ludźmi, uczmy się szacunku do drugiego i szacunku dla jego poglądów” – podkreśliła Ewa Kopacz.

Przypominała obietnice wygłoszone w swoim expose przed tygodniem. Wspominała o planie stworzenia domów dziennej opieki, z których mogliby korzystać seniorzy. Premier obiecała także, że będzie zabiegać u ministra finansów o to, aby – jeśli będzie taka możliwość – dopłaty seniorów do turnusów rehabilitacyjnych były niższe.

Szefowa rządu zapewniła też, że będzie wspierać inicjatywę, by rok 2015 był rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Podkreśliła także, że w grudniu w Sejmie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja UTW, a w  2015 r. odbędzie się  jubileusz  40-lecia ruchu UTW w Polsce oraz II Ogólnopolski Kongres UTW w Warszawie.

Premier przypomniała również, że ważnym krokiem we wspieraniu osób starszych było utworzenie w Sejmie stałej komisji ds. polityki senioralnej.

Zapowiedziała też, że będzie chciała kiedyś zapisać się na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Galeria zdjęć

Zobacz relację z wizyty premier Ewy Kopacz w SGH na stronach Kancelarii Premiera RP
 
 
 
 
kopacz_ksiega-light.jpg0101740043-light.jpg

Archiwum