Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Dzień Nevady

2017-10-16 dpir kategoria: informacja 


16 października SGH gościła delegację naukowo-gospodarczą Nevady z gubernatorem Brianem Sandovalem na czele. Uczelnia podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Nevady w Reno.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul Jones; konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Nevadzie John Petkus, wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, dyrektor ds. handlu międzynarodowego stanu Nevada Kristopher Sanchez, prodziekan Szkoły Biznesu Uniwersytetu Nevady w Reno Elliott Parker oraz szef Wydziału Ekonomii, prof. Mehmet Tosun.

@2017-10-16_Nevada_Day_SGH_2017_006-small.jpg 
Dzień Nevady nawiązuje do Tygodnia Polskiej Nauki i Biznesu w Nevadzie w marcu bieżącego roku, w którym uczestniczyła delegacja SGH. Była to już druga wizyta gubernatora w Polsce podczas pełnienia urzędu i tym razem SGH była jedynym akademickim przystankiem podczas jego podróży do Polski.

Umowa o współpracy z Uniwersytetem Nevady w Reno koncentruje się na wspólnych badaniach, wymianie kadry akademickiej i studentów oraz promocji przedsiębiorczości w tym wsparcia dla akademickich startupów.

@2017-10-16_Nevada_Day_SGH_2017_065-small.jpg

Podczas tego wydarzenia odbyły się również cztery panele dyskusyjne na temat promocji przedsiębiorczości, systemów autonomicznym, innowacyjnych technologii wodnych oraz sektora gier elektronicznych.

Strategiczni partnerzy wydarzenia to Biuro Gubernatora Nevady ds. Rozwoju Gospodarczego (Nevada Governor’s Office of Economic Development) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Sesje tematyczne wsparte zostały przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i Instytut Lotnictwa.​

Archiwum