Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Zmarł prof. dr hab. Romuald Bauer

2013-11-27 KZiF kategoria: informacja Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora Romualda Bauera, wspaniałego człowieka i niezastąpionego przyjaciela, nauczyciela wielu pokoleń ekonomistów.
 
Pan Profesor Romuald Bauer był absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. Stopień naukowy doktora uzyskał w 1964 roku, a stopień doktora habilitowanego w 1990 r. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1992 r., a profesora zwyczajnego w 1994 r.
 
Pracę zawodową rozpoczął w 1952 r. w SGPiS jako zastępca asystenta w Katedrze Ekonomii Politycznej Kapitalizmu, w której następnie zajmował kolejne stanowiska: asystenta i starszego asystenta. Pod koniec lat 50-tych rozpoczął współpracę z prof. Aleksym Wakarem i przeniósł się do Katedry Ekonomii Politycznej, gdzie początkowo pracował na stanowisku starszego asystenta, a następnie adiunkta. Był współtwórcą tzw. Szkoły Wakarowskiej. W 1968 roku przeniósł się do Katedry Ekonomiki Transportu. W roku 1969 następnie został zatrudniony na stanowisku docenta. W 1977 roku powierzono Mu funkcję kierownika Katedry Transportu, którą pełnił do roku 2000.
 
Oprócz piastowania funkcji kierownika Katedry Transportu, Pan Profesor Romuald Bauer pełnił inne funkcje akademickie. W latach 1972-1984 był Prodziekanem Wydziału Handlu Wewnętrznego, w latach 1984-1990 Dziekanem Wydziału Handlu Wewnętrznego. W latach 1993-1999 pełnił funkcję Dziekana Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był członkiem Senatu SGPiS/ SGH.
 
Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
Odszedł od nas wybitny Nauczyciel Akademicki, wzór naukowca i badacza. Odszedł wielki wychowawca młodzieży.
 
Pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

 

 
Dziekan i pracownicy Kolegium Zarządzania i Finansów

 

Archiwum