Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

SGH w Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich

2019-05-14 KGS kategoria: informacja

Zwycięzcą tegorocznego turnieju akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Krakowie dniach 10-12 maja została drużyna SKN Austriackiej Szkoły Ekonomii (ASE) z SGH, która w finałach pokonała jedną z drużyn Uniwersytetu Warszawskiego. Trzecie miejsce zdobyła jedna z czterech reprezentacji Studenckiego Koła Naukowego Badań nad Konkurencyjnością (BnK). Trzy drużyny BnK znalazły się w fazie finałowej, obejmującej 16 najmocniejszych w tym roku ekip (jedna doszła do półfinałów, jedna do ćwierćfinałów oraz jedna do 1/8 finałów).

Skład ekipy ASE to: Kuba Okrzesa, Bartłomiej Duplaga, Konrad Grabowicz i Prot Boczkowski. Zdobywcy trzeciego miejsca (półfinaliści) to jedna z ekip BnK: Mateusz Szarecki, Krawczak Bartłomiej, Jan Maciejewski oraz Michał Zaborski.

Równolegle dwie inne drużyny Studenckiego Koła Naukowego Badań nad Konkurencyjnością występowały w pokazowej debacie oksfordzkiej w języku angielskim, towarzyszącej jubileuszowej konferencji Kolegium Gospodarki Światowej.