Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Stulecie Niepodległości

 

11 listopada 2018 r. minie setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całym kraju odbędzie się tysiące wydarzeń jubileuszowych – zarówno oficjalnych uroczystości państwowych jak i przedsięwzięć o charakterze lokalnym. Także Szkoła Główna Handlowa w Warszawie włączyła się w świętowanie polskiej niepodległości.  

Z
wierciadło czasu. Rocznice niepodległości w świetle swoich epok – to wystawa przygotowana przez Katedrę Historii Gospodarczej i Społecznej SGH. Na dziesięciu planszach opowiedziano, jak na przestrzeni wieku zmieniało się znaczenie daty 11 listopada. Można więc zobaczyć okres budowania rangi tego święta w okresie II Rzeczpospolitej, próbę jego deprecjonowania w latach PRL, a wreszcie odrodzenie Święta Niepodległości w III Rzeczpospolitej. Jednocześnie, za pomocą danych statystycznych, pokazano gospodarczy kontekst obchodów i olbrzymie zmiany, jakie zaszły na przestrzeni wieku.

zwierciadlo-czasu-tytul.png

Wystawa Zwierciadło czasu skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Można ją więc pobrać, wydrukować i zaprezentować w swoim środowisku lokalnym. SGH udziela bezpłatnej licencji na prezentowanie tej wystawy do końca października 2019 r.
Od 7 listopada 2018 r. wystawę będzie można także zobaczyć w Gmachu Głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.  

 
 
otwarcie_wystaw-01.png
 

 program otwarcia wystaw

 
  • ​12.00 –  przemówienie prof. Marka Rockiego, rektora SGH
  • 12.05 –  przemówienie prof. Wojciecha Morawskiego, dziekana Kolegium Ekonomiczno-Społecznego
  • 12.15 – zwiedzanie wystawy 

MIEJSCE

Budynek G, krużganki na III piętrze.